b_0_0_0_10_images_jome020119603.jpg

اساس نیوز ؛ حاج ماموستـــا ملا قــــــادر قـــــادری در خطبـــه‌های جمعــــه (20/ بهمن‌ماه /96) که با حضور انبوه مردم مؤمن و نمازگزار پاوه، در مسجد جامع اقامه شد، ضمن عرض خوشامدگویی به مدیران محترم کل اطلاعات و آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه که در نماز جمعه حضور داشتند، خطاب به مهمانان گفتند: ما مردم اهل سنت و کُرد محبت و تواضع را مافوق پول و درهم و دینار می‌دانیم و حضور ارزشمند شمارا با میلیون‌ها پول عوض نمی‌کنیم؛ ما مرزنشینان علی‌رغم مشکلات بسیاری که داریم سلام و حضور شمارا ارج می نهیم.


ایشان در بخش اول خطبه‌ها به یک اصل قرآنی به نام اربعین اشاره کردند و گفتند: اربعین چون معیاری در قرآن آمده است و خداوند در این خصوص می‌فرماید: کسی که عمرش به ۴۰ سال رسید و تفکر و تجدیدنظر نکرد، باید امیدی به وی نداشته باشید؛ زیرا سفیران الهی همگی جز حضرت عیسی در ۴۰ سالگی مسئولیت ارشاد و رهبری مردم را به عهده گرفته‌اند.


امام‌جمعه پاوه در ادامه افزودند: عمر انقلاب ما هم تا دو روز دیگر به ۴۰ سال خواهد رسید؛ لازم است مسئولین جمهوری اسلامی هم تجدیدنظر کنند و اگر به مردم خدمتی کرده‌اند آن را افزایش و اگر کاستی هم بوده که قطعاً وجود داشته در جهت رفع آن تلاش نمایند.


خطیب‌جمعۀ پاوه سپس عمر دنیا را طولانی دانستند و گفتند: عمر دنیا بسیار طولانی است؛ قبل از ما میلیون‌ها انسان آمده‌اند و رفته‌اند. دنیا ظاهری ملون و زیبا و باطنی مسموم و خطرناک و مکار دارد و مردمان بسیاری را فریب داده است اما همواره و در طول تاریخ مردان خداجو به دنیا جواب «نه» داده‌اند.


ایشان در ادامه به طلوع و غروب خورشید اشاره کردند و گفتند: پیام طلوع صبحهای خورشید و غروب آن این است که ای انسانها شما هم روزی غروب خواهید کرد و بهار عمرمان روزی به تابستان و روزی دیگر به پاییز و نهایتاً به زمستان منتهی می‌شود.


ماموستا قادری در بخش دوم خطبه‌ها به آیۀ ۵ سورۀ مبارکۀ ابراهیم «وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ» اشاره کردند و گفتند: در این آیه خداوند متعال به یکی از پیامبران اولوالعزم به نام حضرت موسی می‌فرماید: روزهای خدا را برای مردم توضیح بده تا بدانند این دنیا روزی غم و روزی شادی و روزی شکست و روزی هم پیروزی داشته است.


ماموستا قادری در ادامه ایثار مردم کرد اهل سنت را ستودنی خواندند و گفتند: ما مردم کُرد اهل سنت غرب کشور  بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌ایم و این سند بزرگی است که اهل سنت ایران خصوصاً منطقه غرب علی‌رغم مشکلات و کاستی‌های فراوان دوستانه به میدان آمده‌اند و از این نظام و مملکت حراست و پاسداری نموده‌اند.


ایشان در پایان سخنان خود ضمن دعوت مردم شریف شهرستان پاوه به حضور گرم و انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرنشان کردند: در روز ۲۲ بهمن بار دیگر نشان خواهیم داد که ملتی آگاه، هوشیار و بصیر هستیم و علی‌رغم آن‌که مشکلاتی داریم اما ترک اصول نکرده و از اصول تجاوز نمی‌کنیم؛ و ان شاءالله روز یکشنبه شاهد حضور گرم شما آحاد ملت شریف پاوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن باشیم.


امام‌جمعۀ پاوه ضمن تشکر از تمامی مسئولین و مردم گفتند: امیدوارم در دهه چهارم انقلاب اسلامی تجدیدنظر و در حد توان اشتباهاتمان را کمتر نماییم.

مطالب مرتبط:

میانمار درخواست سازمان ملل برای تحقیق درباره وضعیت

هشدار علمای اهل سنت در زمینه تاثیرات سوء شبکه های

صدور مجوز برگزاری نمازجمعه اهل سنت گالیکش

تخریب دانشکده معارف اهل سنت عراق توسط داعش

پشت پردۀ تغییر موضع‌ آمریکا در سوریه

جالبترین عکس های هفته

مادر بن لادن:فرزندم را در دانشگاه شستشوی مغزی دادن

انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی ترکیه در روز 24 ژ

واکنش طالبان به لغو مذاکره با آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات