b_0_0_0_10_images_5465454154.jpg

اساس نیوز : امام جمعه چنارلی شغل پرستاری را از جمله مشاغل پرثواب در دین اسلام دانست .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز اسماعیل آخوند قدیری در سخنرانی خود در نماز جمعه دیروز (6 بهمن ماه )با اشاره به نامگذاری سالروز ولادت حضرت زینب (س)به عنوان روز پرستار ،علت این نامگذاری را نقش تاریخی این بانوی بزرگوار در حادثه تلخ کربلا  در جهت مراقبت از مجروحان دانست .

امام جمعه چنارلی افزود: خداوند متعال برای کسانی که از افراد مریض نگه داری و مراقبت می کنند اجر بالایی در نظر گرفته است .این اجر بالا به علت سختی کار پرستاران است .

آخوند قدیری گفت :فردی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم سوال کرد که بهترین کار در نزد خداوند کدام کار است .پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: بهترین افراد کسانی هستند که تلاش می کنند به سایرین نفعی برسانند.بهترین عمل در نزذ خداوند هم این است که در قلب یک مسلمان شادمانی و رضایت ایجاد کنیم .هر عملی که ناراحتی و تالم یک مسلمان را از کاهش دهد از نظر خداوند بهترین عمل است .

پیامبر اکرم همچنین فرمودند: ثواب حل مشکل یک مسلمان، از یک ماه اعتکاف و عبادت کردن بیشتر است.

اسماعیل آخوند قدیری در ادامه گفت: بر اساس این فرمایشات، زمانی که فردی مریض می شود، مراقبت از این فرد اجری بسیار بالا دارد و در نزد خداوند از ارزش بالایی برخوردار است .

وی افزود : امام بصری می فرماید حل مشکل یک مسلمان از هزار رکعت نماز ثواب بیشتری دارد.

پرستاری از فرد مریض کار پر زحمتی است و فرد پرستار باید از صبر و استقامت بالایی برخوردار باشد .پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در این زمینه فرمودند: خداوند به افراد صبور اجر بی شماری را خواهد داد.صبر یکی از ویژگی های بارز افرادی است که از مریض نگه داری می کنند ،خداوند برای افرادی که در برابر سختی ها و مشکلات صبر پیشه کنند وعده پاداشی بزرگ داده است.

امام جمعه چنارلی در بخش دیگری از سخنان خود رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی برای اقشار مختلف به ویژه جوانان را از ضروریات مهم دانست و تاکید کرد :رعایت این قوانین برای حفظ سلامتی خود شهروندان لازم است .

 

مطالب مرتبط:

پديده شوم تكفيرو مفهوم جهاد در اسلام

بازداشت نوجوان مسلمان آمریکایی به دلیل ساخت کاردست

شروط وزیر جنگ اسرائیل برای توقف حملات به سوریه

تکذیب خبر حملات هوایی اسرائیل در منطقه سینا توسط د

علی آخوند آرخی :پیامبر اکرم همواره نگرانی امت شان

2500 تروریست اروپایی هنوز در صفوف داعش می‌جنگند

دادستان آلمان در مورد مطالب نژادپرستانه در فیسبوک

ا

تاسیس یک شهرک تفریحی عظیم در عربستان سعودی

سخنان مولانا عبدالحمید در مسجد مکی زاهدان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات