b_0_0_0_10_images_0258951.jpg

اساس نیوز ؛ امام جمعه بوکان گفت: هر جامعه ای ناگزير است برای رسيدن به ثبات، آرامش، وحدت و همبستگی تن به اجرای عدالت بدهد و آن را در ابعاد مختلف تحقق ببخشد.


ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده اظهار داشت: همه آحاد مردم باید احساس کنند در جامعه تبعیض وجود ندارد زیرا یکی از آفاتی که می تواند وحدت را در معرض آسیب و خطر جدی قرار دهد، احساس تبعیض و بی عدالتی است.


وی افزود: تحقق عدالت باعث می شود که زمينه استفاده همگانی از برنامه ها و خدمات فراهم شود در اینصورت زمینه اتحاد و اتفاق فراهم می شود.


خلیفه زاده با بیان اینکه تاکید دین اسلام، مقام معظم رهبری و مسئولان بلندپایه کشور بر ایجاد عدالت و به هم پیوستگی جامعه است، اضافه کرد: وحدت باید در اعمال و رفتار عینیت داشته باشد نه در گفتار از همه مهم تر اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، مسوولان باید در راستای ایجاد وحدت عملی طبق سفارشات قرآن کریم، رسول اعظم، ائمه اطهار و خلفای راشدین عمل و عدالت پیشه کنند.


امام جمعه بوکان تصریح کرد: وحدت و همدلی بین مسلمانان که تاکید قرآن و سفارش نبی مکرم اسلام (ص) است، از نیازهای امروز امت اسلامی بوده که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، در بعد داخلی نیز اگر خواهان ایجاد وحدت و همبستگی هستیم باید اسلام تقویت و عدالت اجرا شود.


خلیفه زاده نقش علما و روحانیون را در شناسایی اهداف پلید استکبار بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید مردم را از حقایق جهان و انحرافاتی که وجود دارد آشنا کنیم تا جامعه به سوی افراط و تفریط سوق پیدا نکند.


وی اذعان کرد: آشنایی مردم با مفاهیم ناب دینی باعث می شود دشمن به اهدافش نرسد.


امام جمعه بوکان اضافه کرد: علما باید با برگزاری جلسات مختلف احکام دینی را تبلیغ و آحاد مردم به ویژه جوانان را روشنگری کنند.

مطالب مرتبط:

رسوایی کشتار یمنی‌ها با بمب‌های هوشمند انگلیسی

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: آواره شدن مسلمانان در

فرایند غیر هسته ای شدن شبه جزیره کره به خطر افتاده

فروش تی شرت ضد ترامپ در آمریکا

اجبار مسلمانان چین به خوردن گوشت خوک

ماموستا عزیز بابایی: مسلمانان باید در زندگی خود از

جدول زمان بندی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

 

حملات پلیس هند به مسلمانان کشمیر در ماه رمضان

رئیس جمهور مصر توافقنامۀ جنجالی جزایر را امضاء کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات