b_0_0_0_10_images_yazdddii.jpg

اساس نیوز ، حاج امان دردی آخوند یزدانی، امام جماعت مسجد ابوحنیفه اهل سنت بجنورد اظهارداشت:  نخبگان و متفکران جوامع اسلامی باید توجه داشته باشند که امروز آمریکا و اسرائیل جنایتکار و دیگر جیره خوارانش تبلیغات گسترده ای در راستای ایجاد اختلاف های اعتقادی در بین مسلمانان جهان دارند ومی خواهند مانع پیشرفت اسلام در جهان شوند، لذا  بيش از پيش باید اندیشمندان تشیع و اهل سنت با ارائه راه کارهای مناسب برای مقابله با اینگونه شیطان صفتان، ملت های خود را آگاه نمایند.


آخوند یزدانی تصریح کرد: متفکران اسلامی باید موثرترین راهکارهای مقابله با دشمنان اسلام و رسول الله را از کتاب قرآن کریم پیدا کنند و مورد بررسی قرا دهند و آن ها را به مسلمانان آموزش دهند و نگذارند بر پیکره دین اسلام خدشه ای وارد شود.


وی بیان داشت: دول اسلامی اتحاد، انسجام و اقتدار مسلمانان جهان را به نمایش بگذارند و به غرب هشدار دهند که مسلمانان آگاه و هوشیار هستند و نخواهند گذاشت به عظمت دین اسلام خدشه ای وارد شود و همیشه با جان و دل از میراث پیامبر اسلام به خصوص قرآن کریم دفاع خواهند کرد و نخواهند گذاشت از ارزش این کتاب الهی ذره ای کاسته شود.


وی با اشاره به آیات الهی خاطرنشان کرد: قرآن به تفرقه افكنان هشدار داده و آنها را جداى از اسلام و دشمن مسلمانان معرفى كرده و با قاطعیت میفرماید "ان الذین فرقوا دینهم و كانوا شیعا لست منهم فی شیء انما امرهم الى الله" همانا كسانى كه آیین خود را پراكنده ساختند، و به گروه‏هاى گوناگون تقسیم شدند، تو هیچ گونه رابطه‏ اى با آن‏ها ندارى، سر و كار آن‏ها تنها با خدا است.


امام جماعت مسجد ابوحنیفه همچنین در خصوص اهمیت اتحاد از دیدگاه امام راحل افزود: وحدت جهان اسلام برای حضرت امام آرمانی بزرگ تلقی می شد و ايشان دردو ضعف ملل مسلمان را در تفرقه می دانست،امام در بيان مفهوم وحدت، دو نکته باهم بودن و اجتماع داشتن و اعتصام در راه حق را مطرح می کنند و اعتقاد داشتند که وحدت حقيقی بدون اعتصام به حبل خدا معنی نخواهد داشت.


آخوند یزدانی به اهیت اخوت و برادری از دیدگاه رسول الله نیز اشاره کرد و اظهارداشت: وحدت اسلامی از اصول و ارزش های مورد تاکيد پيامبر اعظم (ص) بوده است، همه جوانب مسلمانان در پرتوی وحدت و همبستگی در برابردشمنان مشترک است، ايشان برای پايه وحدت مسلمانان راهبردهای گوناگون داشتند که اين مساله در سيره آن حضرت به خوبی تجلی يافته است.


وی تصریح کرد: در شرايط کنونی وظيفه علما بسيار سنگين است، علما بايد تمرکز بر ارزش ها، اصول و مبانی انسانی داشته باشند، بايد به نقاط مشترک بين شيعه و سنی وساير اديان بپردازند و بازبان تبليغ گويا و جامع بتوانند به اهداف خود برسند و از ورود به مباحث اختلافی و حساسيت زا بپرهيزند.

مطالب مرتبط:

تحریک طالبان پاکستان ، معاون جدید رهبر خود را معرف

خارجی ها بايد به حاکميت ملى و دين مردم افغانستان ا

مراسم مولودخوانی در مسجد قیاسی بندرترکمن برگزار شد

صلح در افغانستان کلید ثبات در کل منطقه است

ا

دفاع اوباما از بی‌اعتنایی فوتبالیست آمریکایی به سر

به دستور لاریجانی ,قانون انتخابات برای اقلیت‌های د

کلینتون اولین نامزد زن انتخابات ریاست جمهوری آمریک

 

داعش 8 شهروند عراقی را با بولدوزر له کرد

رویترز:توافق پوتین و ترامپ برای خروج ایران از سوری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز