b_0_0_0_10_images_photo_20170122_19450448.jpg

اساس نیوز:شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن ابراز خرسندی از انتصاب یکی از جوانان اهل‌سنت به‌عنوان رئیس فدراسیون بوکس کشور، بکارگیری نخبگان اهل‌سنت را در راستای منافع جمهوری اسلامی ایران دانستند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم امروز (8 دی‌ماه) نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به انتصاب آقای حسین ثوری به سمت ریاست فدراسیون بوکس کشور، گفتند: جای خوشحالی است که جناب آقای ثوری، مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان‌وبلوچستان که در این زمینه زحمات و تلاش‌های زیادی انجام داده است، به‌عنوان رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.
ایشان ضمن تبریک به این جوان اهل‌سنت بلوچ که در مراسم نماز جمعه حضور داشت، اظهار داشتند: بنده به این جوان عزیز تبریک می‌گویم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم تا همان‌گونه که در مسئولیت قبلی موفق عمل کرد در مسئولیت جدید نیز بتواند برای ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران عزت کسب کند. امروزه بسیاری از ورزش‌ها در سطح جهان به رقابت‌های بسیار بزرگ تبدیل شده‌اند که موفقیت هر کشور در این رقابت‌ها موجب سربلندی ملت می‌شود.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه گفتند: جا دارد از حسن‌نیت مسئولین به‌ویژه وزیر محترم ورزش و جوانان به‌خاطر اعتمادی که به یکی از فرزندان جامعه اهل‌سنت کردند تشکر کنم.
ایشان خطاب به افرادی از اهل‌سنت که به پست‌های دولتی گمارده می‌شوند گفتند: پیام بنده به تمام فرزندان اهل‌سنت که به آنها مسئولیتی داده می‌شود آن است که با فعالیت صادقانه و سالم و دوری از موارد خلاف قانون به‌نحوی کار کنند که زمینۀ ورود دیگر نخبگان و شایستگان اهل‌سنت به مسئولیت‌های دولتی را فراهم نمایند.
مولانا عبدالحمید توصیه‌ای هم به مسئولین داشتند و گفتند: درخواست ما از مسئولین امر نیز آن است که بیش از پیش زمینۀ استخدام و بکارگیری اهل‌سنت را در سطح کشور و استان فراهم کنند. مطئمن باشند اگر به نخبگان و شایستگان جامعه اهل‌سنت میدان داده شود بیشتر از دیگران کار خواهند کرد.
ایشان تاکید کردند: جامعۀ اهل‌سنت ایران نیز مانند سایر ایرانیان، ایرانی هستند و باید به‌ آنها به‌عنوان یک ایرانی، هم‌وطن و شهروند نگاه شود و از آنها در پست‌های کلیدی کار گرفته شود.

خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامۀ سخنان‌شان بر «ایجاد تعادل» در واگذاری مسئولیت‌ها در سیستان‌وبلوچستان تاکید کردند و گفتند: در استان سیستان‌وبلوچستان نیز در واگذاری مسئولیت‌ها باید بین شیعه و سنی تعادل برقرار شود. شیعه و سنی دو برادر هستند که باید از نگاه برابر برخوردار باشند؛ رضایت پروردگار و منافع جمهوری اسلامی در همین است.
مدیر دارالعلوم زاهدان ادامه دادند: «وحدت» که جزو استراتژی‌های مهم جمهوری اسلامی ایران است، اقتضا می‌کند که بین آحاد ملت ایران مساوات برقرار شود و همه را کنار یکدیگر قرار دهیم. نباید ملت را به‌ مذاهب و قومیت‌های مختلف تقسیم کنیم، بلکه باید بین اقوام و مذاهب ایرانی تعادل ایجاد شود.

مطالب مرتبط:

دختر مسیحی حاضر هستم بعد ازدواج با محمد مرسی مسلما

 

دادگاه مصر حکم زندان ابد رهبر اخوان المسلمین را لغ

ا

وجود مدارک مستند از تجارت شماری از نظامیان اقلیم ک

ا

خط و نشان ظاهری داعش برای غرب

دیدار تاریخی رهبران روسیه و کره شمالی

حمله شیمیایی داعش به نیروهای کُرد

حیدرالعبادی: عراق کاملا از داعش پاکسازی شد

احتمال ممنوعیت تلگرام در روسیه

دینی که قدرش را نمی دانیم !

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات