b_0_0_0_10_images_852963.jpg

اساس نیوز: امام جمعه مراوه تپه گفت: کمک کردن و یاری رساندن به هم نوعان و حادثه دیدگان جزو ثواب جاریه محسوب می شود.

خوجه دردی آخوند غراوی در دیدار با عطا بردی خانی که به نمایندگی از طرف یک گروه خودجوش برای کمک رسانی به زلزله زدگان رفته بودند، گفت: شماها که بصورت خودجوش برای کمک رسانی به هم نوعان خود اقدام نموده اید، کار بسیار بزرگ و ارزشمندی انجام داده اید و این امر ستودنی و قابل تحسین است.
وی افزود: بنابه درخواست عزیزان زلزله زده و تأکید مسئولین، ما نباید هموطنان خود را فراموش کنیم و حدالامکان نسبت به کمک رسانی ادامه دهیم.
وی با اشاره به ضرورت ادامه کمک رسانی به زلزله زدگان افزود: بدلیل عمق فاجعه و خسارات وارده، عزیزان زلزله زده به کمک زیادی نیاز دارند که یاری رساندن به آن عزیزان از ضروریات است.

امام جمعه شهرستان مراوه تپه با بیان حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) که می فرمایند: کمک به حادثه دیدگان، جزء ثواب جاریه محسوب میگردد، اظهار نمود: حضور یافتن در مناطق فوق و دلجوئی و ابراز همدردی از حادثه دیدگان و تقویت روحیه آن عزیزان، دارای ثواب می باشد و امیدوارم که چنین کارهای نیک و انسان دوستانه از طرف دیگر هموطنان نیز ادامه داشته باشد.

در ادامه این نشست، عطا بردی خانی به نمایندگی از طرف گروه خودجوش کمک رسانی، ضمن ابلاغ سلام و تشکر زلزله زدگان به مردم خیر و نوعدوست استان گلستان گفت: ما تعدادی از اهالی شهرستانهای مراوه تپه؛ کلاله؛ آق قلا و بندرترکمن؛ حسب وظیفه انسانی و بشر دوستانه خود بنا به ضرورت کمک رسانی به مناطق زلزله زده تصمیم گرفتیم که در حد توان اقدام به جمع آوری و رساندن کمکهای مردمی نمائیم.
وی در خصوص استقبال مردم افزود: در انجام این امر با استقبال مردم خیر و نوعدوست شهرستانهای گلستان مواجه شدیم.
عطا بردی خانی افزود: به محض ورود به سنندج، عده ای از اهالی قدرشناس و مهمان نواز آن دیار به استقبال ما آمده و بعنوان راهنما با ما به مناطق زلزله زده حرکت نمودند.
وی گفت: مردم قدرشناس روستاهای زلزله زده با اینکه تمامی دارائی و سرمایه زندگیشان در زیر آوار مانده بود ولی انسانیت شان فوران میکرد که با آغوش باز از ما استقبال نمودند.

b_0_0_0_10_images_741963.jpg


عطا بردی خانی در پایان به توزیع کمکهای مردمی به روستاهای زلزله اشاره نموده و گفت: کمک های فوق در بین روستاهای قلاواری؛ قلعه بهادری؛ کوئیک عزیز؛ جابری؛ کلاشی شاه توتی؛ الیاسی خلیفه محمود و رو ستاهای باویسی توزیع گردیده اند.
لازم به ذکر است که این گروه بصورت خودجوش؛ در قالب دو دستگاه وانت نیسان؛ یک دستگاه وانت مزدا و یک دستگاه کامیون خاور کمکهای مردی ترکمن صحرا و دیار مختومقلی فراغی را جمع آوری و به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه و دیار فرهاد کوهکن حمل نمودند.
خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

تابوت طالوت بنی اسرائیل

برخی فرماندهان طالبان به شرط تامین امنیت آماده دس

گسترش دامنه قلمرو دریایی پاکستان

تاکید اردوغان بر همکاری ایران و ترکیه برای حل بحرا

ر

دریاسالار روس روش غرق کردن ناوشکن آمریکایی را اعلا

احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی از راه‌های تر

تاخت‌وتاز مسکو در افغانستان جنگ را پیچیده‌تر می‌کن

ا

بازگشت تروریست ها به آسیای مرکزی

مولانا فاروقی وحدت جامعه اسلامی را لازمه عبور از ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات