b_0_0_0_10_images_9901237680.jpg

اساس نیوز: ماموستا قادری در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه کردستان به ابزار جنگ نرم دشمنان اشاره کردند و گفتند: امروزه دشمنان ما با ماهواره، تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و ده‌ها ابزار فرهنگی دیگر، به دنبال دگرگون کردن فرهنگ و اخلاق جوانان ماست  و در این راستا مغز و فکر و عقیده و ایدئولوژی جوانان ما را نشانه رفته و هدف نهایی آن‌ها تغییر فرهنگ ماست.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری روز شنبه 11 آذر 96 در مراسم میلاد پیامبر رحمت و مهربانی که در دانشگاه کردستان برای دانشجویان دانشگاه برگزار گردید ضمن تبریک میلاد رحمة للعالمین و هفته وحدت برای تک‌تک دانشجویان عزیز و اساتید آن‌ها آرزوی توفیق کردند و گفتند: بسیار خرسندم که امروز در خدمت شکوفه‌های در حال ثمر باغ علم و دانش هستم و برای کلیه دانشجویان عزیز آرزوی توفیق در تحصیل و برای اساتید آنان نیز سلامتی و عزت را خواهانم

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به آیه ۱۰ سوره مبارکه کهف اشاره کردند و گفتند: خداوند در این آیه مبارکه از جوانان به خاطر اینکه روی پای خود ایستادند و در دفاع از توحید و مبارزه با ظلم و طاغوت ایستادگی و مبارزه کردند آفرین گفته و از آنان تقدیر نموده است.

وی سپس به توصیه رسول خدا در خصوص جوانان اشاره کردند و گفتند: پیامبر ما که در ماه میلادش هستیم در توصیه به مؤمنین فرموده مواظب جوانان خود باشید زیرا آن‌ها به‌راحتی تحت تأثیر سخن غیر قرار می‌گیرند، روزی که خداوند مرا به پیامبری مبعوث فرمود جوانان مکه دور مرا گرفتند و ریش‌سفیدان و شیوخ مکه علیه من ایستادند. پس جوانان معدن طلا هستند اگر کارشناس خوب روی آن‌ها کار کند مفید و مؤثر خواهند شد.

ایشان سپس اضافه کردند: در اینجا پیامبر بزرگوار به نقش جوانان در شکل‌گیری انقلاب محمدی (ص) و حفاظت از دین و مبارزه با ظلم و فساد و طاغوت اشاره فرموده و از نقش مؤثر آن‌ها سخن گفته‌اند.

 ماموستا قادری دوران جوانی را دورانی خاص دانستند و گفتند: اکثر اوقات بسیاری از جوانان احساسات را بر عقلانیت ترجیح می‌دهند و دنبال چیزهای جدیدی هستند و دنیای رسانه و عصر فضاهای مجازی بر این مسئله دامن زده و اکثریت جوانان در تصمیم‌گیری خود احساسات را بر عقلانیت غالب نموده‌اند و این برای جامعه ضرر و خطر بزرگی است.

وی به انواع جنگ‌های دشمنان با دنیای اسلام اشاره کردند و گفتند: جنگ اول جنگ گرم است که در افغانستان و یمن و عراق و سوریه و ... به‌صورت مستقیم و در ایران ما و بعضی از کشورهای دیگر غیرمستقیم شاهد آن هستیم. جنگ دوم جنگ فرهنگی است که امروزه اثراتش بیش از جنگ نظامی در مملکت ما آشکار و هویدا می‌باشد

ماموستا قادری در ادامه به ابزار جنگ نرم دشمنان اشاره کردند و گفتند: امروزه دشمنان ما با ماهواره، تلگرام، فیس بووک، اینستاگرام و ده‌ها وسایل فرهنگی دیگر دارند فرهنگ و اخلاق جوانان ما را دگرگون می‌کنند و مغز و فکر و عقیده و ایدئولوژی جوانان ما را نشانه رفته‌اند و هدف نهایی آن‌ها تغییر فرهنگ ماست.

ایشان سپس در باب هجمه فرهنگی دشمنان به شعری از یکی از شاعران فارس زبان کشورمان اشاره کردند

سنگر دشمن اکنون درون خانه‌هاست ... حمله اکنون جانب پروانه‌هاست

محو ارزش‌ها شعار دشمن است ... رخنه در اندیشه‌کار دشمن است

وی اضافه کردند: ما در مقابل شعارهای دشمنان نباید سکوت کنیم اگر سوت کنیم مغلوب خواهیم شد و فرهنگ و دین و ملیت خود را از دست خواهیم داد.

امام‌جمعۀ پاوه سپس در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع مناطق زلزله‌زده اشاره کردند و گفتند: بنده به‌اتفاق چند تن از علمای شهرستان پاوه در همان ساعات اولیه و درحالی‌که هنوز گردوغبار زلزله بر سیمای مردان وزنان بود خود را به این مناطق رساندیم تا در غم و مصیبت بزرگ هم‌وطنان زلزله­زده خود سهیم شویم. در حقیقت روز ۲۱/۰۸/۹۶ در سرپل و اطراف آن محشر بود و همه در زیر آوار به دنبال عزیزان خود می‌گشتند. در راه نیز در چند روستا بر سر متوفیان نماز میت خواندیم و در تعزیه چند نفر نیز شرکت نمودیم

وی همت مردم و مسئولین را در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده ستودنی دانستند و گفتند: الحق مردم کردستان و کرمانشاه و آذربایجان غربی و تمام مردم ایران اقدام عاجل و ایثار کردند و حضور اسلامی و ایرانی و کردی خود را ثابت کردند و مسئولین هم زحمت کشیدند و از ارگان‌های مختلف و بالاتر از همه مقام معظم رهبری هم تشریف آوردند و صمیمانه با مردم روستاها دیدار کردند و به چادرها سرکشی نمودند و با حضور معظم له آرامشی خاص بر مردم حکم‌فرما شد.

ایشان به رسالت ما مسلمانان در این عصر اشاره کردند و گفتند: ما باید قبل از هر چیز زمان خود را بشناسیم و خود را با اسلحه مناسب با عصر خود مجهز کنیم و حفاظت از دین و اخلاق و امنیت را نیز جزو وظایف خود قرار دهیم اگر این‌گونه باشیم دشمن هیچ‌گاه در ما رخنه نخواهد کرد.

امام‌جمعه پاوه آنگاه تندروی و تکفیر را بلای عصر ما دانستند و گفتند: همه ما می‌دانیم که مناطق اهل سنت و جوانان اهل سنت درراستای این پدیده نامیمون بیشتر از مناطق اهل تشیع دچار ضرر و زیان شده‌اند و هر شهری که در سوریه و عراق ویران‌شده است ساکنانش اهل سنت بوده‌اند. ما نباید ساکت بنشینیم و بگوییم به ما چه؟ باید کاری کنیم تا بقیه جوانان ما در دام تندروی نیفتند. ما اگر بتوانیم حتی یک جوان را نجات دهیم کار بزرگی کرده‌ایم.

وی اضافه کردند: ما در مقابل جوانان مسئول هستیم. جوانی اگر دچار اشتباه سیاسی، مذهبی و یا عقیدتی ‌شود ما مسئول هستیم. شاید کسی در دنیا ما را محاسبه نکند اما ما در قیامت باید جوابگو باشیم.

 ماموستا قادری در پایان گفتند: علم زمانی مفید است که در تشخیص حقایق و در انتخاب روش و نتیجه‌گیری همراه ما باشد بنده از خداوند متعال می‌خواهم علمی را همراه ما گرداند تا آن را در خدمت به مردم و نسل جوان به‌کارگیریم.

ایشان در خاتمه از نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه، ریاست دانشگاه کردستان، اساتید و تمامی حضار تشکر کردند.

در پایان این مراسم از سوی دانشگاه کردستان به پاس ۴۰ سال کار فرهنگی، لوح تقدیر و یک قطعه سکه بهار آزادید تقدیم ماموستا قادری گردید. ایشان ضمن تشکر از محبت دوستان دانشگاه کردستان، هدیه خود را به صندوق کمک به زلزله زدگان واقع در دانشگاه کردستانتقدیم کردند.

مطالب مرتبط:

تکاپوی سیسی در آستانه تظاهرات ضد دولتی درمصر

ویژه برنامه روز ملی عربستان در آمریکا لغو شد

شیخ محمد بویه : والدین باید از فرزندانشان در برابر

حکم اعدام 9 متجاوز گروهی به زنان در فارس تایید شد

 مولانا عبدالحمید: اعتقاد صحیح و توکل بر خدا بزرگت

ا

تلاش شهروند آمریکایی برای پیوستن به داعش

 

ترکمنهای گلستان عزادار دو نوجوان خود شدند

نزدیک 15 هزار میانماری به چین فرار کرده‌اند

ا

توطئه‌چینی علیه ایران

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات