b_0_0_0_10_images_IMG_0104.jpg

اساس نیوز:فرماندار مراوه تپه تاکید کرد در شرایط کنونی با وجود آنکه ناامنی برخی از کشورهای اسلامی منطقه را در برگرفته است، اما خوشبختانه مردم ایران اسلامی در نتیجه تلاش های مسئولین در امنیت کامل به سر می برند.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، اسماعیل تاجی درمراسم مولود خوانی حوزه علمیه ربانیه روستای چنارلی  افزود: مسلما همه مردم عزیز کشورمان در صیانت از این امنیت و همدلی سهم بسزایی را ایفاء می کنند. امروزه درحالی که دشمنان امت اسلامی سعی دارند دین اسلام را دین ترور و خشونت نشان دهند،اما مسلم بدانند که وحدت و همدلی مردم مسلمان نقشه ها و توطئه های آنان را نقش برآب خواهد کرد.

در چنین ایامی سوال ما از آمریکا و کشورهای غربی این است که اگر اسلام دین خشونت و ترور باشد ،پس چرا در ایران اسلامی از فتنه و اختلاف خبری نیست؟

فرماندارمراوه تپه ادامه داد: همه می دانند که در کشور ما همه اقوام اعم از کرد، ترکمن، ترک و فارس با وحدت و برادری زندگی کرده و دولت محترم نیز خود را موظف می داند تا بر پایه خواست اقوام و قومیت ها حرکت کند.

از این رو کسانی که بر علیه دین اسلام حرکت می کنند، باید بدانند شکل واقعی مسلمانان آن چیزی نیست که در تصورات شان می گذرد.

تاجی اظهار داشت: در وحدتی جاری در جامعه، علما، مردم و مسئولین دستگاه ها نقش غیر قابل انکاری را ایفا می نمایند.اساس تقویت دین اسلام بر پایه  همدلی و همزبانی  است. البته برای تقویت وحدت باید به سفارشات قرآن کریم عمل کرده و سعی کنیم با شرکت در نمازهای جمعه و مساجد و همچنین حضور در موسم حج  بر همدلی ها بیافزاییم.

وی خاطر نشان ساخت: کشورهایی هستند که مردم آن به دلیل نداشتن امنیت نمی توانند به مساجد رفته و به عبادت بپردازند. بارها اتفاق افتاده است که درسایر ممالک اسلامی تعداد زیادی از شهروندان ،براثر اقدام عوامل تروریستی کشته شده اند. ولی خوشبختانه به برکت همدلی و وحدتی که  در کشور حاکم است، مردم ایران آزادانه اموارت شان را دنبال می کنند.

تاجی یادآور شد: نا امنی های چند سال گذشته در کشورهایی مانند عراق وسوریه به افکار تند و تکفیری برخی گروهای به ظاهر اسلامی مربوط می شود. لیکن کشورما به لطف زحمات و ارشادات علمای گرانقدرازاین مسائل به دور است و چنین مراسم هایی در نتیجه همزبانی مردم مسلمان رقم می خورد.

خبرنگار: طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

شهروندان خارجی اجازه راه اندازی شبکه تلویزیونی در

کاردار کره شمالی در مسکو: طرح حمله به گوآم آماده

تاکید آنگلا مرکل بر حمایت از یکپارچگی در عراق

تظاهرات یمنی‌های مقیم نیویورک علیه تجاوز ارتش عربس

پرداخت زکات از طریق پول مجازی "بیت کوین" درست است

گاردین:بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

هشدار طالبان به ابوبکر البغدادی

ط

به رسمیت شناخته شدن اعیاد مسلمانان دربلغارستان

مدیر شبکه جم با ٢٧ گلوله ترور شد?

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز