b_0_0_0_10_images_photo_20170122_195656560448.jpg

اساس نیوز: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با اشاره به «تحریف» سخنان‌شان و «قطع‌وبرید» کلیپ این سخنان در مورد زلزله کرمانشاه، آن را اقدامی از سوی «عوامل تفرقه و اختلاف» دانستند که وحدت اقوام و مذاهب را تحمل نمی‌کنند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه این هفته اهل‌سنت زاهدان اظهار داشتند: خلاصه سخنان بنده در دو هفته گذشته در مورد زلزله کرمانشاه این بود که تمام هم‌میهنان عزیز را به توبه و استغفار توصیه کرده بودم، اما متاسفانه کلیپ سخنان بنده توسط افرادی که در زمینه تفرقه‌افکنی بین اقوام و مذاهب کارشناس هستند و از همین راه نان می‌خورند، قطع‌وبرید و در حد وسیعی به‌ویژه در بین برادران عزیز ما در کرمانشاه منتشر شد که این موضوع سبب نگرانی بنده و دیگر عزیزان گردید و به پریشانی زلزله‌زدگان کُرد ما که با مصیبت مواجه‌اند افزود.

مدیریت دارالعلوم زاهدان ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب را «طرح و برنامه دشمنان» دانستند و اظهار داشتند: تفرقه‌افکنان برای ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب طرح و برنامه دارند. آنان خواستند با اجرای برنامه‌ای ویژه در این زمینه از شبکه «ولایت» نیز استفاده کنند، اما هوشیاری آیت‌الله مکارم شیرازی و سایر مسئولین امر مانع شد.
مولانا عبدالحمید در ادامه تصریح کردند: ما این عوامل تفرقه‌افکن را می‌شناسیم و مسئولین نیز با این عوامل آشنایی دارند. این‌ها افرادی هستند که به‌صورت زنجیروار به تهمت و دروغ می‌پردازند و سخنان علما و شخصیت‌ها را قطع‌وبرید و تحریف می‌کنند. سخنان علما را از جاهای مختلف جمع‌آوری کرده و کلیپ تهیه می‌کنند، جایزه تعیین می‌کنند برای کسانی که از بین سخنان بنده که اگر شعری و لفظی را اشتباه بخوانم، اشتباه بگیرند و به آنها برسانند تا هیاهو ‌راه بیندازند.
ایشان خاطرنشان کردند: الحمدلله ملت ایران اعم از شیعه و سنی مردمی هوشیار، بیدار و قدرشناس هستند و به‌خوبی خیرخواهان کشور و ملت ایران و کسانی که در مقابل دشمنان ایستاده‌اند را می‌شناسند. لذا تفرقه‌افکنان هر کاری بکنند نمی‌توانند وجهه ایرانی‌هایی را که به نفع مردم ایران می‌اندیشند تخریب کنند، یا بین اقوام و مذاهب ایرانی اختلاف و تفرقه ایجاد کنند، بلکه دست‌شان در این زمینه کوتاه است.

مولانا عبدالحمید در ادامه تفرقه‌افکنان را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: شما چه هراسی از بنده دارید؟ اگر شما احساس می‌کنید که بنده محبوبیتی بین ملت ایران دارم، البته شاید اینگونه نباشد، اما ما می‌دانیم که شما این اقدامات را به‌همین خاطر انجام می‌دهید، ولی بدانید اگر این محبوبیت را الله در دل مردم قرار داده است، شما هرگز نمی‌توانید آن را از دل مردم بیرون کنید.
ایشان تاکید کردند: بهتر آن است که تفرقه‌افکنان از این کارها دست بردارند، اما اگر می‌خواهند به این کار ادامه بدهند حساب‌شان با پروردگار است؛ همه ما باید الله تعالی را در نظر بگیریم.

مولانا عبدالحمید در پایان این بخش از سخنان‌شان از تمام کسانی که در واکنش به «انتشار کلیپ جعلی» و «تهمت و افترا» موضع‌گیری کردند و به این افترائات پاسخ دادند، تقدیر و تشکر کرده و برایشان دعای خیر کردند.
ایشان همچنین برای جبران خسارت‌های زلزله‌زدگان استان کرمانشاه و حفاظت تمام مسلمانان از مصایب و بلایا دعا کردند.

مطالب مرتبط:

تیراندازی به نمازگزاران در مسجدی در کانادا

ب

مجازات داعش برای دختر 10 ساله

ا

فوتبالیستها به دیدار بی خانمان ها در ایتالیا رفتند

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

واشنگتن پست:عربستان در یمن از بمب های فسفری استفاد

آتش زدن مسجدی برای دومین بار در استرالیا

خداحافظی غیر منتظره امام جمعه زاهدان

ممنوعیت ورود حامیان تحریم اسرائیل به اراضی اشغالی

 

توهین چند باره شبکه های ماهواره ای به اهل سنت ایرا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز