b_0_0_0_10_images_768x576.jpg

اساس نیوز: مولوی عبدالرحمان مطهری فرخطیب این هفته نماز جمعه اهل سنت تایباد درسخنرانی پیش از خطبه مسجد جامع این شهر به بیان مسائل معاد پرداخت. به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی مطهری در ابتدای بیاناتش گفت: معاد واقعه ای است که قرآن کریم در اکثر سوره هایش به آن اشاره می کند و این نشان از اهمیت بالای این موضوع دارد.

 

از معاد به عنوان اصل سوم دین پس از توحید و نبوت یاد می شود. جایی که انسان ها مرگ را تجربه کرده و مجددا زنده می شوند. از این رو پروردگار متعال ذات خوفناک و سخت قیامت را در بسیاری از سوره ها به تصویرکشیده است.

 

وی افزود: مهمترین بخش زندگی انسان قیامت است. مکانی که سعادت و یا شقاوت بشر را رقم می زند. خداوند متعال می فرماید که «ای انسان! از این بخش از زندگی خودت یعنی قیامت غافل مشو، خودت را برای قیامت آماده کن زیرا قیامت واقعه ای سخت و دشوار است».

 

قیامت جایی است که هر فردی تلاش می کند رب متعال او را از بدبختی ها نجات دهد. عزیزترین افرادی که در دنیا در کنارمان هستند، روز قیامت ما را تنها خواهند گذاشت. برادر از برادر، والدین که حاضر هستند به خاطر آسایش فرزندانشان همه سختی ها را به جان بخرند و همسر انسان که در دنیا با وی همراه است، همه و همه با دیدن خوف قیامت، یکدیگر را به حال خود رها کرده و ازهم فرار می کنند.

 

مولوی مطهری بیان داشت: زندگی دنیا چه سخت بگذرد و یا آسان، روزی به پایان می رسد. در حدیث شریف آمده است که در روز قیامت مرگ به صورت گوسفندی درآمده و ما بین بهشت و دوزخ ذبح می شود تا انسان ها یقیین پیدا بکنند که دیگر مرگی برای آنها نخواهد بود. لذا همه انبیایی که از آدم علیه اسلام تا خاتم صلی الله علیه وآله و سلم برای هدایت بشر فرستاده شده اند، تشریح معاد را برای قوم خود فراموش نکرده اند.

 

سرای دنیا، سرای ماندگاری کسی نیست و انسان مانند مسافری می ماند که درحرکت است تا به جایی که به آن تعلق دارد برسد. مکانی که خداوند متعال حیات جاودانه می بخشد، قیامت است. جایی که انسان پای به بهشت برین پروردگار متعال می گذراد و تمام سختی های دنیا را به فراموشی می سپارد.

 

این عالم اهل سنت در تشریح حالات شخص کافر نیز گفت: فرشتگانِ مامور، شخص کافر را در آتش جهنم می اندازند و وی تمام خوشی های دنیا را از یاد می برد. آن زمان مشرکان این چنین مورد خطاب قرارمی گیرند: «کجا هستند کسانی که برای الله متعال شریک قائل می شدند و کجا هستند آنچه که شریک قرار می دادید تا برای نجات تان بیایند؟»

 

قران کریم تنها به ذات عالی پروردگار تمسک و توسل می جوید. انبیاء الهی از جمله حضرت آدم علیه السلام روزی که به زمین فرستاده شد، حضرت ابراهیم علیه اسلام زمانی که به میان آتش انداخته شد و حضرت یونس علیه السلام وقتی که به شکم ماهی رفت، همگی به الله متعال تمسک می جویند.

 

مولوی مطهری خاطر نشان ساخت: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله و سلم مالک هیچ نفع و ضرری حتی برای خویشتن خویش نیز نبود و ما مسلمین نیز درهر رکعت نماز تنها از خداوند متعال طلب یاری کرده و تنها از او مدد می جوییم.

 

بزرگترین ظلم بشر این است که برای ذات الله تعالی شریک قائل شود. بدانید که ذات عالی پروردگار از رگ گردن انسان هم به وی نزدیک تر است. ذاتی که ازهمه مهربان تر، شنواتر و نزدیک تر به انسان است.

 

امام جمعه این هفته نماز جمعه تایباد گفت: کسانی که برای الله متعال شریک قائل می شوند در روز قیامت حسرت بزرگی دامنگیرشان خواهد شد و از سوی رب متعال مورد عتاب و سرزنش واقع خواهند شد.

 

زندگی سرور کائنات صلی الله علیه وآله و سلم برای همه ما الگو است. در روز قیامت از مومنین سوال خواهد شد که سنت نورانی نبی مکرم اسلام را چگونه و به چه روشی در زندگی بکار بستید؟ یقین بدانید که مومنین در هرمذهبی که هستند، باید خود را پایبند به آن بدانند تا بتوانند به سر منزل نجات برسند.

 

خبرنگار: طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

راه اندازی کمپین اهدای خون توسط مسلمانان روسیه

مدارس دینی اهل سنت جنوب (فرصتی کم نظیر برای فرزند

مولوی عبدالغفار جامی بر اهمیت سلام دادن در دین اسل

در عملیات شاخه زیتون تنها تروریست‌ها هدف قرار خواه

ابو محمد العدنانی کیست؟

16نفر به اتهام همکاری با داعش دستگیرشدند

درخواست جنبش تغییر برای قطع روابط عراق با آمریکا

ا

دادستان سیستان و بلوچستان:قتل مولوی کرد طایفه ای ب

تركيه جهان اسلام را به دفاع از مسلمانان ميانمار فر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات