b_0_0_0_10_images_photo_20171118_22470144.jpg

اساس نیوز: مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در وضعیت کنونی، جهان اسلام بیش از هر چیز نیاز به وحدت و یکپارچگی دارد و مسلمانان باید منافع مشترک خود را که مهم ترین آن سربلندی اسلام در جهان می باشد، را هدف خود قرار دهند.


افندی عزت شیخ با تاکید براینکه، مسلمانان با سرلوحه قرار دادن وحدت و انسجام در کنار هم قرار گیرند نه اینکه در مقابل یکدیگر قرار گیرند، افزود: اگر کشوری در امور کشور دیگر دخالت نماید و این عمل از دیدگاه اعتقادی، دینی و سیاسی محکوم است.
وی در خصوص دخالت عربستان سعودی در امور کشورهای منطقه و ادعاهای واهی این کشور در جهت محکوم کردن کمک های جمهوری اسلامی ایران به یمن گفت: مواضع اخیر مقامات سعودی و دخالت در امور کشورهای دیگر ناشی از آن است که حکومت این کشور منافع مشترک خود و رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایت کار را در منطقه در خطر می بیند و برای نجات ازغرق شدن خود و همپیمانانش در منطقه، دست و پا می زدند.
مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش اظهار نمود: کشورهای اسلامی جهان به جای ایجاد موج منفی و تفرقه باید وحدت اسلام را تحکیم بخشند و بی تفاوت نباشند و در حل مشکلات یکدیگر را یاری نمایند تا فتنه ها خاموش شود.
افندی عزت شیخ با بیان اینکه عربستان امروز سیاست پلید صهیونیسم را دنبال می کند و این امر کاملاً در رفتار سیاسی شان مشخص و آشکار است، افزود : دخالت در امور سایر کشور ها عملی نامتعارف و ناپسند است و عربستان با پشتیبانی صهیونیسم و آمریکا این اعمال نامتعارف را انجام می دهد و در واقع از حد و اندازه خود خارج می شود.
وی با تاکید براینکه، در جهان اسلام جلوی فتنه ها گرفته شود، اظهار امیدواری کرد: امیدواریم ظلم در جهان اسلام ریشه کن شود و با نگاه عادلانه به مشکلات مسلمانان در جهان رسیدگی شود.
خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

مولانا مطهری: علما باید در خط مقدم وحدت و همدلی با

 

عربستان سعودی از بازداشت مظنونان حمله تروریستی در

مخالفت سفیر عربستان از بروز جنگ جهانی در خلیج فارس

حلیمه یعقوب به عنوان اولین زن رئیس‌جمهور در سنگاپو

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ؛ همدردی با خانواده درگ

داعش برای استخدام کودکان به قاچاقچیان انسان متوسل

ا

شیوع یک بیماری مهلک در بین نیروهای داعش

ی

گمانه زنی در خصوص محل اختفای ایمن الظواهری سرکرده

تأمین منابع مالی به دلیل شباهت سزار با ترامپ کنسل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز