b_0_0_0_10_images_MolaviAbdulHamid.jpg

اساس نیوز : شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به تغییر استاندار سیستان‌وبلوچستان، «اجرای عدالت» و «مشارکت‌دادن تمام اقوام و مذاهب» را بهترین سیاست در این استان دانستند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید اظهارداشتند: جناب آقای هاشمی، استاندار سابق سیستان‌وبلوچستان در طول دوران استانداری خود، زحمات زیادی کشیدند و بستر بسیار خوبی را فراهم کردند. دعای خیر مردم استان بدرقه راه ایشان است.
ایشان خاطرنشان کردند: آقای هاشمی یکی از موفق‌ترین استانداران سیستان‌وبلوچستان در تاریخ بعد از انقلاب بوده است. ما از زحمات ایشان قدردانی می‌کنیم و امیدواریم در هرجایی که هستند منشأ خیر و برکت باشند.
مولانا عبدالحمید در ادامه گفتند: جناب آقای محبی‌نیا، استاندار جدید سیستان‌وبلوچستان نیز در دوران استانداری آقای حسینی در این استان به‌عنوان معاون سیاسی استاندار مشغول فعالیت بودند و با منطقه آشنایی دارند. مردم استان نیز ایشان را می‌شناسند و از ایشان حمایت می‌کنند. امیدواریم استاندار جدید منشأ خیر برای استان باشند و به مردم استان خدمت کنند.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه توصیه‌هایی به استاندار جدید سیستان‌وبلوچستان داشتند و خاطرنشان کردند: باتوجه به تنوع قومی و مذهبی در سیستان‌وبلوچستان و اخوت تاریخی اقوام و مذاهب در این استان، بهترین سیاست برای تداوم همدلی اقوام و مذاهب در سیستان‌وبلوچستان آن است که آنان را در سطوح مختلف اداری، تجاری، صنعت و سایر ابعاد کنار یکدیگر قرار دهیم.
ایشان در ادامه افزودند: اگر ما کنار یکدیگر باشیم دشمن نمی‌تواند به اهداف و نقشه‌های خود دست حاصل کند، اما اگر بین ما اختلاف وجود داشته باشد دشمن در اجرای توطئه‌های خود موفق خواهد شد.
پیشوای مذهبی اهل‌سنت تاکید کردند: اجرای عدالت، نگاه یکسان و توجه به تمام اقشار می‌تواند استان را به الگوی وحدت و انسجام تبدیل کند. نماینده عالی دولت، سایر دولتمردان، ارگان‌ها، نهادها و اقشار مختلف جامعه باید در راستای اجرای عدالت تلاش کنند.

سران کشورهای اسلامی «خویشتن‌داری» و «درایت» ‌بیشتری از خود نشان دهند

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنان‌شان، ضمن اظهار نگرانی از افزایش تنش بین کشورهای اسلامی، اظهار داشتند: امروز اسرائیل غاصب و تمام قدرت‌های استکباری تلاش می‌کنند تا بلاد اسلامی را ناامن کنند و کشورهای اسلامی را در مقابل یکدیگر قرار دهند.
ایشان تصریح کردند: خواسته‌ی اصلی قدرت‌های استکباری آن است که مسلمانان و کشورهای اسلامی با یکدیگر درگیر شده و وارد جنگ بشوند، درحالی‌که درگیری کشورهای اسلامی به نفع اسرائیل است، کما اینکه سود تمام جنگ‌ها و درگیری‌هایی که تا کنون در خاورمیانه به‌وجود آمده است را اسرائیل برده است. در سال‌های اخیر که کشورهای اسلامی با یکدیگر درگیر بوده‌اند و خاورمیانه دستخوش جنگ و ناامنی بوده است، رژیم اشغالگر اسرائیل از بیشترین امنیت برخوردار بوده است.
مولانا عبدالحمید سران کشورهای اسلامی را به «خویشتن‌داری» توصیه کردند و گفتند: در شرایط کنونی لازم است که تمام مسلمانان به ویژه سران کشورهای اسلامی از خودشان خویشتن‌داری، درایت و دوراندیشی بیشتری نشان دهند و از احساسات کار نگیرند. منطقه دیگر تحمل جنگ و ناامنی را ندارد، مسلمانان بیش از حد از تفرقه و اختلاف و درگیری جریحه‌دار شده‌اند و جایی برای تفرقه و اختلاف بیشتر وجود ندارد.
ایشان در پایان، کشورهای اسلامی را به «گفتمان» و «تحکیم روابط» تاکید و توصیه کردند.

مطالب مرتبط:

اخراج بانوی محجبه از بانکی در آمریکا

جلوه‌ای از محبت پدرانه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمی

دیدار ولیعهد سعودی با رهبران یهودی در آمریکا

فرانسه به مراکز شیمیایی سوریه حمله می کند

دیدارهای "مستمر" برای عادی سازی روابط آنکارا-تل‌آو

برای متوقف کردن ترامپ و اسرائیل...

آخوندی:مذاهب اسلامی باید سنگرهای دفاع از اسلام باش

مولوی علی بایی:دشمنان در پی معرفی یک چهره خشن از ا

دیدار امینه اردوغان با شیخ حسنیه در داکا درباره مس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز