b_0_0_0_10_images_6363125398518319.jpg

اساس نیوز :مولانا عبدالحمید بیان داشتند : دشمنان و بیگانگان هنوز هم تلاش می‌کنند تا فرهنگ‌های خود را در کشورهای اسلامی گسترش داده و آن را بر مسلمانان تحمیل کنند.

به گزارش اساس نیوز امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، نسبت به توطئه‌های دشمنان مبنی بر «ترویج فرهنگ غربی» و «بدبین‌کردن کشورهای اسلامی نسبت به یکدیگر» هشدار دادند و گفتند: با توجه به گسترش بیداری اسلامی در خاورمیانه و اسلام‌خواهی در جهان، دشمنان اسلام تمام تلاش‌شان را کردند تا موج بیداری اسلامی را به انحراف بکشانند و آن را به سمت درگیری‌های داخلی بین مسلمانان و کشورهای اسلامی سوق دهند.
ایشان ادامه دادند: دشمنان و بیگانگان هنوز هم تلاش می‌کنند تا فرهنگ‌های خود را در کشورهای اسلامی گسترش داده و آن را بر مسلمانان تحمیل کنند. رفت‌وآمدهای سران کشورهای قدرتمند در کشورهای اسلامی حکایت از آن دارد که سران این کشورها علاوه بر اینکه دنبال بدبین کردن کشورهای اسلامی نسبت به یکدیگر و بازاریابی برای فروش تسلیحات نظامی و زرداخانه‌های خودشان در کشورهای اسلامی هستند، همچنین می‌خواهند از طریق بهبود روابط خود با بعضی کشورهای اسلامی، فرهنگ و اندیشه‌های خود را بر جوامع اسلامی تحمیل کنند.
مولانا عبدالحمید تمام مسلمانان را به «هوشیاری و بیداری» در مقابل این توطئه‌ها توصیه کردند و گفتند: مسلمانان و کشورهای اسلامی نباید از یکدیگر بترسند، بلکه بدانند که ایجاد بدبینی بین کشورهای اسلامی از مهمترین توطئه‌های دشمنان است. سران کشورهای اسلامی و اندیشمندان جهان اسلام باید در مقابل این توطئه‌ها واکنش نشان داده و برای مقابله با آنها راهکار ارائه دهند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش اول سخنان خود، با اشاره به مشکلات شدید اقتصادی مردم در سیستان‌وبلوچستان، «بازگشایی مرزهای آبی و خشکی» و «تجارت مرزنشینان» را برای حل این مشکل بسیار مهم و کارساز دانستند.

ایشان تاکید کردند: مرزهای موجود جزو نعمت‌‌های الهی و استعدادهای استان سیستان‌وبلوچستان به‌شمار می‌روند. ما همواره به وجود این مرزها افتخار می‌کنیم، اما این مرزها باید باز باشند تا مردم استان از طریق آنها به تجارت و کسب‌وکار مشغول بشوند.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در پایان از عموم مردم زاهدان خواستند تا در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت کنند.

 

مطالب مرتبط:

اسرائیل از نوار غزه مورد موشک باران گسترده قرار گر

راز زن مرد نما چگونه فاش شد؟

منابع روسی:نیروهای چچنی جایگزین نیروهای ایرانی و ح

افشای نقشه بن سلمان برای ایجاد کودتا در قطر

رادیو آسیای میانه : «حکمتیار» امیر اعلام‌نشده داعش

کمک مالی قطر برای نوسازی منازل خانواده‌های مستمند

گنجاندن «اسلام‌هراسی» در فهرست جرایم ناشی از تنفر،

کنفرانس بین المللی امت اسلامی در استانبول برگزار ش

رئیس جمهور یا رمبوی ترکمنی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز