b_0_0_0_10_images_photo_20171031_102744.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت شهر آق قلا گفت: بایستی برای زنده نگه داشتن این فریضه الهی و قرآنی تلاش جهادی صورت گیرد و بهترین راه برای مبارزه با هجمه و ناتوی فرهنگی، زنده نگه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.


عبدالحی آخوند میرزاعلی در نماز جمعه این هفته آق قلا با بیان اینکه، فریضه امر به معروف و نهی از منکر به یک گفتمان عمومی و مردمی تبدیل شود، اظهار کرد: خداوند متعال کسی که این فریضه را اجرا می‌کند به عنوان بهترین امت نام برده و به خاطر اهمیت آن، آیاتی متعدد در این خصوص در قرآن مجید بیان شده است.


وی افزود: آمرين به معروف و ناهیان از منکر بايد روانشناس، كارشناس، عالم و هنرمند باشند، زيرا امروزه خلاف ها گوناگون است به همین جهت روش نهي از منكر نیز بايد گوناگون باشد.


امام جمعه آق قلا با بیان اینکه، با ترک امر به معروف، رفته رفته ارزش ها به ضد ارزش ها تبديل خواهد شد، افزود: چنين جامعه اي از هدايت و سعادت، فاصله ي فراوان گرفته و در گمراهي و تباهي غوطه ور مي گردد.


عبدالحی آخوند میرزاعلی افزود: هر گاه مردم در مقابله با منكر، بي تفاوت شدند، سرايت گناه به لايه هاي وسيع جامعه حتمي و اجتناب ناپذير خواهد شد و ديگر جايگاه مطمئني در جامعه براي دين داران نخواهد ماند.


وی  گفت: پيامبر اكرم (ص) در این باره می فرمایند: وقتي مردم امر به معروف و نهي از منكر را رها كنند، منتظر و مطمئن باشند كه پشت سر آن عذاب الهي مي آيد و اگر در جامعه اي گناه رايج شود و كسي اعتراض نكند، آن جامعه دچار تزلزل و هرج مرج خواهد شد، چرا كه انسان ها به صورت زنجيره اي با هم ارتباط دارند.

خبرنگار: عظیم

مطالب مرتبط:

آمریکا درباره احتمال وقوع حملات تروریستی در عربستا

2 هزار خانواده عراقی درمحاصره داعش

سفر با پای پیاده برای همبستگی با فلسطین / بنیامین

توهین به دانش‌آموز مسلمان در مدرسه‌ آمریکایی

تغییر نام های اسلامی شهرهای هند

افزایش قیمت مارهای سمی در عراق پس از اشغالگری داعش

در مرزهای ایران و عراق «دیوار» می‌سازیم

شکایت فلسطین علیه اسرائیل در دیوان کیفری بین الملل

کارشناسان : درک و آگاهی دینی اعضای داعش در سطح پای

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات