b_300_300_16777215_10_images_n12.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت رضا آباد پیروی از دستورات قرآن کریم  وبکاربستن سیره نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله و سلم را بهترین راهکار برای خروج ازمشکلات امروز دنیای اسلام دانست.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی عبدالغفور جمالزایی درسخنرانی پیش ازخطبه مسجد جامع اهل سنت رضا آباد استان گلستان گفت: مهمترین درسی که آن حضرت صلی الله علیه وآله وسلم به ما امت داد عفو وگذشت درجامعه ازطریق رعایت سیرت و اخلاق بود.


ایشان در زمان جاهلیت با حلم و بردباری به تبلیغ دین الهی پرداختند ومردم را با ادبیات گفتاری جدیدی آشنا نمودند.این همان ادبیاتی است که درهمه عرصه ها بکارمی رود وازآن به عنوان شیوه اعتدال یاد می شود.


امام جمعه اهل سنت رضا آباد افزود: همین شیوه وسیرت باعث شد تا مردم قبایل قریش به تدریج اسلام را بشناسند واگرنبی مکرم اسلام مسیر بردباری را درپیش نمی گرفت دین الهی به پیشرفت نمی رسید. ازدستورات قرآن کریم است که می فرماید: «گذشت داشته باش، به کارهای نیک دستور بده و ازکردار واخلاق جاهلین پرهیزکن».


مولوی جمالزهی درمقایسه وقایع صدر اسلام با امروز گفت:پیامبرگرامی ما صلی الله علیه و آله وسلم و صحابه رضی الله عنهم در کارهایشان موفق بودند زیرا درون مایه زندگی آنها شیوه گفتار صحیح وگذشت بود لیکن آنچه که درعصرکنونی می بینیم ازکینه، دشمنی ونفاق حکایت دارند.


این امام جمعه اهل سنت خاطر نشان ساخت: برای رسیدن به اخلاق اسلامی لازم است تا قرآن کریم و نبی مکرم اسلام را الگوی خودمان قراردهیم.بدانید که خشونت ورزی راهی است که دشمنان دین و منافقان به آن اصرار می ورزند وتلاش می نمایند تا جوامع اسلامی را به این شیوه و طریق گرفتار کنند.


مولوی جمالزایی با تاکید برتربیت اسلامی فرزندان درخانواده ها، نقش والدین دراین امر را تاثیرگذارخواند وگفت: شنیده می شود که برخی والدین نسبت به تربیت فرزندانشان جدیت کافی به خرج نداده و ازکنار این مساله به راحتی می گذرند.برخی والدین نیز چون خودشان شناختی ازدین ندارند فرزندان به آموزه های غیر اسلامی رو می آورند.


امام جمعه اهل سنت رضا آباد اظهارداشت:این سهل انگاری می تواند شروع یک ناهنجاری درجامعه باشد وعواقب زیانباری را به دنبال خواهد داشت.اگرمی بینیم عضوی ازجامعه جوان جامعه درانظار عمومی دست به تفریط وخشونت می زند این مساله به شیوه تربیت وی در درون خانواده برمی گردد.


مولوی جمالزهی بیان نمود: اهمیت به نمازو سایرعبادات باعث می شود تا افراد جامعه خلق نیکو را مورد توجه قرار دهند.کسی که به خواندن نماز اهمیت می دهد مطمئنا دوستدار واقعی پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم است چرا که نبی مکرم اسلام در لحظات آخرحیاتشان نیز امت را به خواندن نمازسفارش می کرد.


وی متذکرشد:کمال زندگی بشردرساده زیستی است.ساده زیستی روشی است که فرد درآن رفتارنیکو واخلاق مداری را می آموزد.مطالعه زندگی انبیا و صحابه مسلما روی جسم و روان فررزندان ما تاثیر خواهد گذاشت.باید پذیرفت که منشا نبود اخلاق درجامعه بکار نبردن آموزه های اسلامی است. لذا والدین وظیفه سنگینی را در این راه برعهده دارند وچنانچه کوتاهی بورزند نتایج ناخوشایندی به همراه خواهد داشت.


خبرنگار: طاهر جانی
 

مطالب مرتبط:

حقوق پوتین و دونالد ترامپ چقدر است؟

کودتای ناکام ترکیه در فیلمی به نام تلاش ناکام به ت

 

چاره ای جز قبول و تحمل یکدیگر نداریم !

زنان عمانی حق رانندگی با تاکسی و کامیون بدست آوردن

ا

ترامپ درباره ایران: ترجیحم مذاکره است اما احتمال ج

 

خوشحالی نتانیاهو از قطع مناسبات کشورهای عربی با قط

نمایندۀ عراقی: سربازان ترکیه را در تابوت می‌فرستیم

دستگیری مجرمی که یک مسجد را به آتش کشید(جنوب سوئد)

ب

امام جمعه خنج:بزرگترین مشکل دنیای اسلام در عدم ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات