b_0_0_0_10_images_IMG_7918.jpg

اساس نیوز:چهل ونهمین مراسم فارغ التحصیلی  طلاب  مدرسه دینی اهل سنت قره بلاغ با حضور جمع کثیری از علما،اندیشمندان و مردم علاقمند درمحوطه مصلی این روستا برگزار شد.

در این مراسم  عبدالرحمان آخوند تنگلی طانه مدیر حوزه علمیه عرفان آباد طی سخنانی با پیش کشیدن مشکلات امروز جامعه گفت:در زندگی این دنیا هرشخصی که راه خوب را انتخاب کند به سرانجام خوبی می رسد وهرکس مسیر بد را بپیماید دچار تنگنا وعذاب خواهد شد.

خداوند متعال فرمایش می کند:ما انسان را آفریدیم و به وی عزت وکرامت بخشیدیم وازاین رو آنها از کشتن یکدیگرمنع شده اند.پایمال کردن خون،مال وجان انسان همگی جزو کارهای حرام بشمار می روند وهیچ کس حق تعرض به مال دیگری را ندارد.

آخوند تنگلی طانه افزود:کرامت انسان بالاتر از آن است که توسط عده ای مورد کشتار قرار گیرند، زیرا خداوند متعال بندگانش را دوست دارد و آنها را گرامی می دارد.پیامبراکرم صلی الله وآله وسلم می فرماید:هرشخصی که بخاطر اعتقادات و باورهای گمراه کننده قصد جان خود را نماید در روزقیامت به همان صورت عذاب داده خواهد شد.این گونه اشخاص به دلیل سرپیچی از حکم خداوند متعال در زمره اشخاص ملعون قرارمی گیرند و راهی که بتوانند بسوی الله تعالی برگردند وجود ندارد.

این استاد حوزوی ازدیاد طلاق را یکی از مشکلات جامعه کنونی دانست و با نقل حدیثی ازنبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم ادامه داد:هر شخصی که باعث اختلاف بین زن ومرد شود ازامت من نخواهد بود.

آنچه که آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم سفارش نمود انجام عقد ونکاح دربین امت اسلامی بود. آموزه های اسلامی ما هیچ گاه به زنان اجازه طرح مساله طلاق را ندادند وهرگاه زنی این خواسته را مطرح کند مرتکب بزرگ ترین خیانت ها شده است.

آخوند تنگلی ضمن هشدار به خانوده ها خاطرنشان ساخت:به زبان آوردن کلمه طلاق از زبان مرد چه درحالت شوخی ویا جدی اگراتفاق بیفتد حکم جاری است و زن و مرد باید ازهم جدا شوند.دراین شرایط عصبانیت  دلیلی برای ابطال اتفاقی که افتاده است نمی شود ولذا خانواده های جوان می بایست ازاحکام مربوط به آن آگاهی لازم را پیدا کنند.

طلاق چیزی نیست که بتوان با آن شوخی کرد واگراحیانا یک شخص آن را سه بار تکرار کند درهریک ازمذاهب اربعه اهل سنت امکان بازگشت نخواهد بود، مگر آنکه حدود دیگر آن به اجرا درآید.پس خانواده ها باید پیش از طرح مساله موضوع را به گفتگو گذاشته واختلافات را حل وفصل نمایند.

مدیر حوزه علمیه عرفان آباد ادامه داد:خداوند متعال استفاده بسیاری ازنعماتش را برای ما حلال دانسته ودرمقابل بهره مندی از برخی مواد را حرام عنوان نموده است.حرام چیزی است که به وجود ما و دین و دیانت ما اثرمنفی می گذراد.یکی ازاین مورد مواد اعتیاد آورهستند که استفاده ازهریک ازمشتقات آن به بدن آدمی ضرر می رسانند.قرآن کریم خطاب به مومنین می فرماید:بنابر فرامین الهی عمل کنید تا به آتش خشم خداوند گرفتار نشوید.

  متاسفانه تعدادی ازجوانان ما امروزبه این درد خانمان سوزگرفتارآمده اند.استعمال هریک ازمشتقات مواد مخدربه لحاظ آسیب رسانی برای ما مسلمانان منع شده اند وبرای اینکه بدانیم این مواد چقدربه ما آسیب می رسانند دلایل فراوانی وجود دارد.اینها موادی هستند که انسانها را از دین و دیانت باز داشته وبنیان زندگی خانواده ها را بهم می ریزند.

خبرنگار:طاهر جانی

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

کردستان سرزمین سخت کوشی و مهمان نوازی

دستگیری چهار مرتبط با داعش در ترکیه

ا

آیا کار داعش تمام است ؟

انتخاب یک زن افغان به ریاست کمیته حقوق‌بشر اتحادی

 

وحشت مسلمانان آمریکا از مواضع ضد اسلامی ترامپ

رئیس جمهور فیلیپین خطاب به مسلمانان: بی عدالتی تار

بازداشت میلیاردر فلسطینی در عربستان / عکس

مولانا عبدالحمید: تفاهم هسته ای موفقیت بسیار بزرگی

اعتراض آهنگ‌ساز مشهور اسرائیلی به حوادث مسجدالاقصی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات