b_0_0_0_10_images_photo_20171009_174848.jpg

اساس نیوز: آئین فارغ التحصیلی 6 نفر از طلاب حوزه علمیه عرفانی شهر مرزی مراوه تپه پیش از ظهر مورخه سیزدهم مهرماه نود و شش با حضور جمع کثیری از روحانیون، مسئولین و علاقمندان برگزار گردید.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در این آئین گفت: امروز دشمن بواسطه شبکه های اجتماعی و ماهواره ای باورها و اعتقادات جوانان و نوجوانان را مورد هجمه قرار داده تا آحاد جامعه را نسبت به دین اسلام بی تفاوت کند.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه با بیان اینکه، دشمنان با به کار گیری تمامی ابزار و امکانات خود برای تضعیف باورهای دینی واعتقادی نسل جوان تلاش می کنند، افزود: علمای دینی باید نیاز جامعه را بشناسند و با تخصص پیدا کردن و مجهز شدن با فن آوری های روز در مقابل تهدیدها و آسیبهای دشمن مقابله نمایند.

وی با اشاره به اینکه، اسلام دین جامع و کاملی است که منحصر به زمان و عصر خاصی نیست، افزود: معتقدیم که دین اسلام دینی جهانی و ابدی است که برای همه عصرها و زمانها آمده و برای بشر درس زندگی و سبک و شیوه زندگی را آورده است.

حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه با تاکید براینکه، علما و روحانیون وظیفه سنگینی در شرایط کنونی دارند، اظهار کرد: دشمنان اعتقادات و باورهای جوانان را از طرق سایتها، ماهوراه ها و فضای مجازی هدف قرار داده و می خواهند جوانان را از دین جدا کرده و بقبولانند که انسان هیچ نیازی به مذهب، دین و خدا ندارد.

عبدالکریم آخوند جاور امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز در این مراسم به ضرورت توجه به دینداری و پایبندی به تعالیم شریعت اسلام و پرهیز از معاصی و منکرات تاکید کرد.

امام جمعه شهر فراغی نیز در این مراسم معنوی گفت: تقوا وظیفه دینی همه مومنین است و اگر تقوا نداشته باشیم عاقبت خوبی نخواهیم داشت.

امین آخوند صفری همنشینی با صالحان، بهره گیری از مشاور و استاد برای انتخاب راه درست، دعا و تضرع و زاری به درگاه خداوند را از راه های دست یافتن به تقوا یاد کرد.

گفتنی است در این آئین چاری آخوند محمدی مجری مراسم، شعری در رثای مرحوم یارمحمد آخوند نظری عالم برجسته اهل سنت قرائت نمود و ملا عبدالرحیم اوزین دوجی از طلاب حوزه علمیه عرفانی مرواه تپه به قرادت شعر پرداخت.

لازم به ذکر است در این آئین، ملا احمد پهلوان دوجی  و ملا یعقوب پهلوان دوجی هر دو از شهر مراوه تپه، ملا رشید سیدی از روستای چایلی، لطیف بهلکه از روستای دولت اورلان، یوسف گرگانلی دوجی و عبدالرحیم گرگانلی دوجی دو برادر از روستای  قره قل تپه، طلابی بودند که فارغ التحصیل شده و این مراسم دینی معنوی به پاس زحمات و تلاش های دینی و اتمام دروس حوزوی آنان برگزار شد. 

اقامه نماز ظهر و دعای خیر پایان بخش این مراسم دینی بود که با بارش باران رحمت الهی همزمان گردیده و حاضرین را به وجد آورد.

خبرنگار: عظیم

b_0_0_0_10_images_photo_20171009_174844.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20171009_174821.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20171009_174836.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20171009_174839.jpg

مطالب مرتبط:

رویترز: آمریکا ۶ مجوز «مخفی» برای فروش فناوری اتمی

پرچم داعش بر بالای یک سد امریکا

واکنش واشنگتن به درخواست کره شمالی برای حذف پمپئو:

سخنران نماز جمعه بندرترکمن: ربا خواری و ندادن زکات

 

نارضایتی در ترکیه از اقدامات آنکارا علیه سوریه

دستور البغدادی به گردان ویژه داعش برای حفاظت از مو

ا

حکومت ترکیه بافت قومی کردستان ترکیه را تغییر می د

رزمایش کره جنوبی با هدف حمله فرضی به کره شمالی

پسر رئیس جمهور ترکمنستان به مجلس این کشور راه پیدا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات