b_0_0_0_10_images_photo_20171006_211757.jpg

اساس نیوز: مولانا محمدحسین گرگیج با بیان این مطلب که " دولت برای تعیین استان داران، تحت تاثیر جریان های فشار قرار نگیرد" از رییس جمهور محترم و وزارت کشور خواستند تا در تصمیمات خود استوار باشند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج؛ ایشان در فرازی از اظهارات شان در مراسم نمازجمعه ( 14 مهر 96) شهرستان آزادشهر با اشاره به تعلل دولت در تعیین استان داران گفتند: رییس جمهور محترم و وزارت کشور برای تعیین استان داران، فرمان داران و بخش داران مناطق مختلف کشور تعلل نکنند و نباید تحت تاثیر جریان های فشار قرار گیرند بلکه بر روی تصمیم گیری های خود قاطع باشند.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه افزودند: ما انتظار داشتیم که چندین وزیر و استان دار از شهروندان اهل سنت انتخاب شود اما وقتی این مسئله برای شما غیر قابل تحمل است حداقل استاندارانی را در مناطق سُنی نشین معرفی کنید که قوم گرایی و تعصب مذهبی نداشته باشند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش با بیان این که " یک استان دار باید با درایت عمل کند" تاکید کردند: استان دار باید مصلحت نظام و ملت را در اولویت قرار دهد لذا نباید دولت تحت تاثیر جریان های فشار قرار گیرد و افرادی که آن ها در نظر دارند را منصوب کند، هنگامی که فردی در تعیین استان دار دخالت کند نزدیکانش را در چندین پست مهم قرار می دهد که این مسئله موجب تضییع حقوق مردم می شود.

مولانا گرگیج ادامه دادند: رییس جمهور و هیئت دولت وام دار ملت هستند پس باید به خواسته های مردم توجه کنند، افرادی که با نفوذ خود قصد دخالت در انتصابات دارند قطعا بدانید اهدافی را دنبال می کنند.

هیچ فرمان دار و بخشداری حق انتخاب شهردار و دهیار را ندارد

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه ی بیانات شان با اشاره به وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا در انتخاب شهردار و دهیار اظهار داشتند: انتخاب شهردار و دهیار به عهده اعضای شورای اسلامی منتخب مردم در هر منطقه است لذا مسئولین باید مصوبات هیئت شورا را بپذیرند و هیچ فرمان دار و بخشداری حق دخالت در انتخاب شهردار و دهیار را ندارد، مردم کسانی را که در انتخابات به وی رای نداده اند هرگز نمی پذیرند پس نباید چنین افرادی را بر ملت تحمیل کرد.

ایشان با توجه به گزارشاتی مبنی بر دخالت فرمان داران و بخشداران در تعیین شهردار و دهیار در برخی مناطق گفتند: اخباری به ما رسیده است که افرادی در انتخاب شهردار و دهیار دخالت می کنند، فرمانداران باید مصوبات شوراها را بپذیرند و شوراها و مسئولین با یکدیگر تعامل داشته باشند و نباید بر خلاف نظر مردم، فردی بر آنان تحمیل شود.

عضو مجمع فقهی ایران در ادامه با استناد به قانون اساسی کشور خطاب به مردم خاطرنشان ساختند: هیچ مسئولی حق ندارد بر شما شخصی را تحمیل کند پس باید مستحکم باشید زیرا قانون با شما همراه است، اگر عزل و نصب توسط برخی مسئولین انجام می شود پس نیازی به برگزاری انتخابات نیست، میزان رای ملت است از این رو باید به تصمیمات منتخبین مردم احترام گذاشته شود.

مطرح کردن مسایل اختلافی موجب ایجاد اغتشاش و گسترش اختلافات می شود

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در بخش دیگری از سخنان شان با اشاره به اهانت یک روحانی به مقدسات اهل سنت در زندان مرکزی زاهدان ضمن محکومیت آن گفتند: اهل سنت با اهل بیت پیامبر (ص) خصومت و عداوتی ندارند بلکه با کسانی مشکل دارند که با خلفای راشدین و صحابه (رض) دشمنی دارند.

عالم سرشناس اهل سنت کشور افزودند: ما همواره به مبلغین و خطیبانی که در ایام محرم به ویژه در مناطق سنی نشین سخنرانی می کنند هشدار می دهیم که حرمت مقدسات اهل سنت را حفظ کنند، مبلغان باید فضایل و کردار حضرت حسین (رض) و پیام عاشورا را برای مردم بازگو کنند و نباید مقدسات مسلمانان را مورد هجمه قرار دهند.

ایشان ضمن انتقاد از بی تدبیری برخی از مبلغین اعزامی در مناطق سُنی نشین تصریح کردند: در زندان مرکزی زاهدان، افرادی به مقدسات اهل سنت توهین کرده اند که این مسئله از نظر ما محکوم است، مبلغین باید زمان و مکان را همواره مدنظر داشته باشند؛ امروز جهان اسلام در بحران بسر می برد و دشمنان اسلام در صدد راه اندازی جنگ عقیدتی در منطقه هستند.

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه خاطرنشان کردند: مبلغین پیش از اعزام باید به درستی آموزش ببینند که چه سخنانی را بازگو کنند، مطرح کردن مسایل اختلافی موجب ایجاد اغتشاش و گسترش اختلافات می شود.

ایشان در پایان این بخش از سخنان شان ضمن تاکید بر "حفظ حرمت مقدسات و چنگ زدن به مشترکات" بیان داشتند: ما همواره از مقدسات مان دفاع خواهیم کرد و هرگز دوست نداریم مسایل اختلافی مطرح شود، افرادی که به اختلافات عقیدتی دامن می زنند نا آگاه هستند که باید این موضوع مورد توجه مراجع عظام قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

سرنگونی دومین پهپاد داعش در یک روز

شلیک موشک به مواضع "النصره" از مدیترانه

مولوی خواجه احمدی: بیت المقدس در نزد مسلمانان از ج

 

هشدار یونیسف بدنبال خودکشی کودک پناهنده افغان در ا

رفتارهای ترامپ سبب بهبود نگرش‌ها نسبت به مسلمانان

ظهور و صعود داعش/اولویت بندی اهداف آینده در اتاق ف

دستگیری ۲۰ داعشی در پایتخت روسیه

هزینه میلیاردی ترکیه برای مهاجران سوری

 

مسعود بارزانی : زبان تهدید را از سوی هیچ کشوری نمی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات