b_0_0_0_10_images_photo_20171003_135333.jpg

اساس نیوز: مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ام الابرار آق قلا در افتتاح فاز نخست این مرکز دینی بانوان گفت: مرکز دارالقرآن ام الابرار آق قلا با هدف ارتقاء سطح علوم دینی خواهران در شهر آق قلا ایجاد شده است.شیخ محمد خلیقی، با اشاره به اینکه، کم بودن حوزه های علمیه خواهران در منطقه باعث راه اندازی این مرکز دینی بانوان در آق قلا گردیده است، افزود: بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و ضروری است آنها علوم دینی، قرآنی و مذهبی اسلامی را فرا گیرند.


مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ام الابرار آق قلا با تاکید بر اهمیت رشد علوم دینی در بین بانوان جامعه اسلامی، اظهار کرد: بانوان نقش زیادی در تربیت نسل جوان دارند و در این زمینه تبیین و توضیح آموزه های دینی و شناساندن صحیح اصول و مبانی دین به اقشار مختلف جامعه در جذب جوانان به دین تاثیر گذار خواهد بود.


شیخ محمد خلیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه، عدم شناخت کافی از دین اسلام، افراط و تفریط ها را به وجود می آورد، تصریح کرد: امروز بیشترین خسارتی که به جامعه انسانی وارد می شود، به خاطر عدم شناخت کافی از مسئله دین و مذهب است.


وی با اشاره به اینکه، هر گاه دیدیم که تندروی در جامعه زیاد شد، بدانیم که در شناسایی دین به مردم موفق نبوده ایم، خاطر نشان کرد: اگر افراد دیندار و متدین در رأس جامعه نباشند، گروه های تندرو جایگزین آنان می شوند و این خود باعث گسترش جریانات افراطی و الحادی می شود.


مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ام الابرار آق قلا افزود: بانوان، مادران جامعه هستند و می طلبد که با رفتن به مراکز قرآنی علاوه بر بهره مندی از دانش اسلامی، فرزندان خود را نیز با این علوم آشنا ساخته تا با تربیت اسلامی بزرگ شوند.


لازم به ذکر است، فاز نخست حوزه علمیه خواهران اهل سنت ام الابرار آق قلا امروز طی مراسمی افتتاح گردید.


حوزه علمیه ام الابرار آق قلا از جمله فعال ترین مراکز دینی خواهران اهل سنت در استان گلستان بوده و سالانه هزاران نفر از خواهران، علوم قرآنی را در آن فرا می گیرند.


خبرنگار: عظیم

b_0_0_0_10_images_photo_20171003_135306.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20171003_135317.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20171003_135340.jpg

مطالب مرتبط:

دیسکوی حلال عربستان قبل از راه اندازی تعطیل شد

دعوت به ایجاد الگویی جدید در زمینه روابط در دنیای

ا

درخواست یک داعشی از طرفدارانش:برای کمک مالی داعش پ

ا

مولانا مطهری:خروج آمریکا از برجام عهد شکنی است/نبا

ولادیمیر پوتین: آماده همکاری با اتحادیه عرب درخصوص

عربستان فعالیت هیات رسانه ای اعزامی همراه حجاج ارد

ممنوعیت روزه گرفتن در چین / سختگیری بی پایان دولت

انتقاد نماینده اهل سنت مجلس از کم توجهی دولت به مع

زنان در عربستان مفتی می شوند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات