b_0_0_0_10_images_3618747_392.jpg

اساس نیوز: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حرکت زائران به سمت جمرات در روز دهم ذی الحجه مطابق جدول زمانبندی شده، در گرم ترین مقطع روز است و ضرورت دارد که توصیه های ابلاغی جدی گرفته شود.حمید محمدی گفت: زائران باید توصیه هایی را که از طریق مسئولان کاروان ها به آنها شده است، مد نظر قرار دهند و زیاد در مسیر حرکت نباشند، آب همراه داشته باشند و بار سنگین حمل نکنند.

وی گفت: حرکت به سمت جمرات مطابق جدول زمانبندی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز دهم ذی الحجه آغاز می شود، کاروان ها طبق زمانبندی به صورت تدریجی هر نیم ساعت به سمت جمرات می روند و به همین شکل تا ساعت ۱۵ همه منتقل می شوند.

محمدی اضافه کرد: در روز دهم با توجه به گرمای هوا، مشکلاتی داریم اما روز یازدهم و دوازدهم زائران می توانند پوششی روی سر داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت به زمان انتقال زائران اهل سنت در ایام تشریق اشاره کرد و گفت:‌ زائران اهل سنت که بالغ بر ۱۵ هزار نفرند،‌ ابتدا در روز هشتم (روز ترویه) به منا می روند و صبح روز نهم به عرفات منتقل می شوند.


محمدی اظهارکرد: مدیران کاروان ها و مجموعه ها بویژه در ایام مهم تشریق، باید بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و دستورالعمل های ابلاغی عمل کنند.

وی اضافه کرد:‌ این دستور العمل ها و زمانبندی ها با دقت طراحی شده که هم به نفع حجاج است و هم به نفع مجموعه خدمتگزاران سازمان حج تا امنیت و آسایش حجاج استمرار داشته باشد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

محمودعباس:از طرح امریکایی برای تشکیل کشور فلسطین ح

انتقاد از سیاست فرانسه در قبال سوریه

حمله به مسجد و اهانت به قرآن در «آریزونا»

کره شمالی زمان مذاکره با آمریکا را مشخص کرد

شادمانی پوتین از ساخت قوی ترین سلاح جهان

پشت پرده " اسلام معتدل " عربستان

چرا مسلمانان به کشورهای غربی فرار می کنند؟

نماینده تندرو هلند رئیس جمهوری ترکیه را دیکتاتور خ

 

مصرف مواد مخدر مجری در یک برنامه تلویزیونی عرب زبا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات