ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه زاهدان (13 دی‌ماه 1398)، «جرأت بر انجام گناه» را صفت انسان‌های غافل دانستند و نسبت به این موضوع و عواقب خطرناک ترویج گناهان فردی و اجتماعی در جامعه هشدار دادند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه (۶ دی ۹۸) که در مسجد جامع پاوه اقامه شد، در ادامۀ بحث هفتۀ گذشته گفتند: در جمعۀ گذشته عرض کردم رسالت تمامی پیامبران الهی برای پیاده کردن سه اصل توحید، نبوت و معاد بوده است. هرچند بعضی از پیامبران اصول و فروعی دیگر را در میان امت خود تبلیغ کرده‌اند اما تمامی پایه و اساس مأموریت آن‌ها این سه اصل مشترک بوده‌است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولوی خليل الله مرتضائی در خطبه ها (22 آذرماه 98) نمازجمعه اهل سنت بيرجند ضمن تلاوت آیه هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولًا مِّنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِن كَانُوا مِن قَبْلُ لَفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿الجمعة: ٢﴾ اظهار داشت: خداوند متعال، رسول نازنین اسلام، پیامبر مهر و رحمت، عطوفت و مهربانی را برای این امت فرستاد و مبعوث‌ کرد تا این امت را از زشتی ها و ناپاکی ها پالایش کند و پاک بگرداند و به سوی ذات رب العالمین و خالق، مالک و متصرف شان سوق بدهد و در نهایت هم بهشت را برای این امت تضمین کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آخوند احمد عطا در نماز جمعه تاریخ ۱۵ آذر ماه ۹۸ در روستای حاجی قوشان شهرستان گنبد کاووس درباره ذکر یاد و نام خداوند متعال در حال و در شئونات زندگی و در مواقع خوشی و ناخوشی تشریح کرد و افزود: بهترین و روشن ترین راهکار یاد دائمی خداوند قرار گرفتن در ظرف عبودیت حق تعالی و انجام وظایف واجب دینی و فرامین الهی و ترک گناه است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آخوند اسماعیل قدیری در نماز جمعه تاریخ ۱۵ آذر ماه ۹۸ در روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه موضوع سخنان خود را درباره مفاخر اسلامی ترکمن و اهتمام بر سنت های فراموش شده پیامبر اکرم (ص)، ذکر کرد و افزود: بهترین انسانها در پرتو نور قرآن و اسلام پدید آمده اند و باید جوانان و نوجوانان را با مفاخر و اندیشمندان خود آشنا کنیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آخوند قربان محمد اونق در نماز جمعه تاریخ ۱۵ آذر ماه ۹۸ در بندر ترکمن با قرائت آیه ۷۰ و ۷۱ سوره احزاب که می فرماید: ( یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ قُولُوا قَوْلًا سَدِیداً ) ( یُصْلِحْ لَکُمْ أَعْمالَکُمْ وَ یَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ فَقَدْ فازَ فَوْزاً عَظِیماً ) ( اى کسانى که ایمان آورده‌اید! تقواى الهى پیشه کنید و سخن (حقّ و) استوار گویید ) (تا خداوند کارهاى شما را اصلاح کند و گناهانتان را بیامرزد؛ و هر کس خدا و رسولش را اطاعت کند، بدون شکّ به رستگارى بزرگى دست یافته است) گفت: خداوند متعال وعده داده است که اگر مومنین به رسول خدا (ص) مطیع باشند از عذاب نجات یافته و به مقصد و مراد خواهند رسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش نخست سخنانشان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (15 آذر 1398)، ضمن برشمردن صفات مؤمنین راستین، به تأثیر «اعتقاد به توحید و معاد» در اجتناب از گناه و ایجاد تحول در زندگی صحابه اشاره کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولوی غلام نبی توكلی امام جمعه اهل سنت تايباد در خطبه های نمازجمعه (15آذرماه98) در ادامه تشریح اسماء الحسنی، به نام مبارک الفتاح اشاره کرد و با بیان اینکه این نام مبارک بسیار زیبا و مشکل گشا است، اظهار داشت: نام الفتاح نامی است که بیشتر پیامبران الهی از آن استفاده می کردند. دشمنان انبیاء، آنها را به عناوین مختلف مورد آزار و اذیت قرار می دادند و آنها با استفاده از این نام مبارک مشکلات خود را به خداوند متعال می گفتند و طلب حل مشکلات می کردند. خداوند تبارک و تعالی می فرماید، خداوند باز کننده درها با علم است، یعنی اگر خداوند مشکلی را حل می کند، با علم این کار را می کند.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : مولوی سیدعبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان صبح روز، ۱۲ آذرماه 98 در جمع طلاب دارالعلوم زنگیان این شهرستان، گفت: خداوند در وجود انسان‌ها، استعدادها و توانایی‌های بی‌شماری قرار داده و این نمونه لطف خداست که باید قدردان و شکرگزار باشیم.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : آخوند عبدالرحمان کر در خطبه های 8 آذر ۹۸ در نماز جمعه اهل سنت بندر ترکمن گفت: گناه عملی است که با اراده و رضایت الهی در تضاد بوده و با ایجاد ظلالت و تاریکی در نفس انسان، آدمی را از خدا دور می‏سازد.

آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات