ادامه مطلب...

اساس نیوز : برای نخستین بار یک ترکمن اهل سنت به عنوان رئیس آموزش و پرورش شهرستان کلاله منصوب شد .

ادامه مطلب...

 اساس نیوز: مدیر حوزه علمیه احناف ‌خواف -در مراسم عید سعید فطر ۹۷ اهل سنت خواف با تبریک عید سعید فطر به عموم مردم مسلمان و نمازگزار پیرامون  تقوا به ایراد سخنرانی پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ مولانا عبدالحمید در مراسم عید سعید فطر اهل‌سنت زاهدان (25 خرداد 1397)، با اشاره به تغییر شرایط جهانی در تمام زمینه‌ها، بر لزوم «بازنگری» و «تغییر» در سیاست‌های داخلی و خارجی کشور تاکید کردند و آن را «اقتضای شرایط» و «خواستۀ ملت ایران» دانستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های مورخه (2۵/ خرداد‌ماه/۹۷) که با حضور مردم مؤمن پاوه در روز عید سعید فطر برگزار شد، در بخش اول یک ماه عبودیت و بندگی خالصانه را به کسانی که به خاطر رضای خدا در روز حلال را بر خود حرام نمودند تبریک گفتند و خاطرنشان کردند: آنان که در رمضان روزه گرفتند و در مسابقه رمضان شرکت کردند و خداوند را یاد نمودند و قرآن خواندند و در این مسابقه روزه نمره ۲۰ گرفتند ، برگ زرین دیگری را در کارنامه اعمال خود ثبت و ضبط کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ امام جمعه اهل سنت دهکلان، وحدت و برادری امت اسلامی  را رمز پیروزی بر دشمنان قسم خورده یهودی دانست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در اجتماع پرشور مردم‌روستای پشته که به مناسبت آخرین ختم قرآن حین نماز تراویح در مسجد خلفای راشدین این روستا برگزار شد به ایراد سخن پرداختند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: شيخ التفسير مولانا گرگيج دیشب ( 23خرداد 97) مهمان ويژه مراسم ختم قرآن در نماز تراويح مسجد روستای ماران كلاته از توابع شهرستان علي آباد كتول بودند و به ايراد سخن پرداختند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: اعتکاف، سنت حسنه ای است که معمولا علمای دین و مردم مومن و نمازگزار در دهه پایانی ماه مبارک رمضان، طی مدت ده شبانه روز به آن مبادرت می ورزند. شخصی که در دهه پایانی ماه روزه معتکف می گردد، همه وقت خود را در داخل مسجد به عبادت گذرانده و جز برای تجدید وضو،از ساختمان مسجد بیرون نمی رود. اخیرا درباره فضائل ماه مبارک رمضان و مسئله اعتکاف، نظرمولانا غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند را جویا شدیم که گزارش آن از نظر گرامی تان می گذرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مدرس حوزه علمیه احناف خواف در مراسم اعتکاف علمی مسجد جامع اهل سنت خواف درحدیثی به نقل از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، از دوران جوانی به عنوان موقعیت برای جوانان مسلمان یاد کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :مولوی خداداد صالح رئیس شورای علمای غرب افغانستان در نشست این شورا در ماه گذشته اظهار داشت: آمریکا از وهابیت حمایت می‌کند و این فرقه دست پرورده واشنگتن است.

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز