b_0_0_0_10_images_2364064.jpg

اساس نیوز: رئیس سازمان همکاری اسلامی از تلاش مشترک این سازمان و سازمان ملل برای حل و فصل بحران آوارگان روهینگیا خبر داده است.


اساس نیوز به نقل از رویترز، یوسف بن احمد العثیمین رئیس سازمان کنفرانس اسلامی در جریان بازدید از یکی از اردوگاه‌های آوارگان روهینگیا در بنگلادش تاکید کرد: سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل در حال تلاش برای حل بحران آوارگان روهینگیا با همکاری دولت بنگلادش هستند.


بر اساس این گزارش وی از آوارگان و پناهجویان روهینگیا خواست تا به قوانین بنگلادش احترام بگذارند و از دولت بنگلادش نیز به خاطر اینکه به این شهروندان میانماری اجازه داده است تا در این کشور پناه بگیرند، تشکر و قدردانی کرد.


حدود 75 هزار مسلمان روهینگیا از آغاز سرکوب ارتش میانمار در ماه های گذشته به بنگلادش آمده اند.


سازمان همکاری اسلامی متشکل از 57 کشور است و از کشورهای جنوب شرق آسیا خواسته است تا برای مقابله با بحران آوارگان روهینگیا، کمک کنند.


رئیس سازمان همکاری اسلامی اظهار داشت: ما خواستار آن هستیم که شاهد یک راهکار دائمی برای اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار باشیم.


وی در جریان سفر چهار روزه به بنگلادش با نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرده است.


میانمار حدود یک میلیون مسلمان ورهینگیا را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادش وارد این کشور شده اند و حاضر نیست به آنها شهروندی اعطا کند.


دفتر خقوق بشر سازمان ملل پیش از این از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در این مدت پرده برداشته است.


بازرسان سازمان ملل در گفتگو با صدها آواره روهینگیایی، موارد مختلفی از کشتار دسته جمعی، تجاوز گسترده و اقدامات فجیع و هولناک علیه زنان و کودکان را ثبت کرده اند.


در گزارش ماه فوریه سازمان ملل آمده است که ارتش میانمار مرتکب جنایاتی شده است که جنایت علیه بشریت و پاکسازی قومی ارزیابی می شود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

کویت اکنون برای بهبود روابط با عربستان خود به میان

دختر بندر بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا شد

عربستان از اتباع خود خواست لبنان را ترک کنند

احتمال توافق درباره انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان

۹ مسلمان انگلیسی با دوچرخه سواری برای ادای مناسک

نماینده ترکمن ها در پارلمان عراق خواستار مشارکت در

نابودی پایتخت داعش در افغانستان

ریاضی دانان روسیه اسرار جنگ خبری را افشا کردند

آل الشیخ : همه مسلمانان مناسک حج را بر طبق سیره ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز