b_0_0_0_10_images_6542300001.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، قربانقلی بردی محمداف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان پس از آواز خوانی و دی‌جی بودن و قهرمانی در حین سوارکاری، این بار در نقش یک «کماندو» ظاهر شد.


ظاهراً هدف از تهیه و پخش این ویدئو از رسانه ملی ترکمنستان پاسخی به تهدیدات خارجی و تروریستی احتمالی است که اخیراً گفته شد این کشور با آن روبروست.


در آخر این ویدئو خود آقای بردی محمداف همچون آرنولد شوارتزنگر در فیلم کماندو در ژستی قهرمانانه ظاهر می‌شود و با سلاح‌های مختلف تیراندازی و چاقوپرانی می‌کند و به قلب هدف فرضی می‌زند.


پس از استقلال ترکمنستان از اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی فضای بسیار بسته سیاسی و کیش شخصیت‎پرستی دو عنصر مشهود و غالب در این کشور بوده و همراه همیشگی دو رئیس‌جمهوری آن بوده است. صفرمراد نیازاف، نخستین رئیس‌جمهوری ترکمنستان نیز تا زمانی که از دنیا برود می‌خواست از خود چهره‌ای فرا انسانی به خلق ترکمن ارائه دهد.


پیش‌تر و در حین یک مسابقه اسب‌دوانی قربانقلی بردی محمداف از اسب محبوبش به زمین افتاد و بلافاصله انبوهی از محافظانش به سوی او دویدند. وی در این حادثه آسیب جدی ندید.


ویدئویی این حادثه به رغم سانسور شدید بالاخره و به رغم تلاش نافرجام ماموران امنیتی ترکمنستان که در فرودگاه عشق آباد دوربین‌ها و وسایل تصویری و گوشی و تبلت‎های مسافران را بازرسی و کنترل می‌کردند، به خارج از این کشور راه یافت.


قربانقلی بردی محمداف دندانپزشک سابق، پیش از آن که به سمت ریاست‌جمهوری برسد در دولت صفرمراد نیازاف، نخستین رئیس‌جمهوری ترکمنستان وزیر بهداشت بود.


گفته می‌شود که ترکمنستان پس از کره شمالی دومین کشوری است که رابطه خود را با دیگر کشورها و جامعه جهانی بریده است و بیطرفی و انزوای خود را ترجیح می‌دهد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

از صفحات پرمناقشه تاریخ عبور کنیم

جشنواره «جنگ آرد» با شرکت صدها گردشگر و شهروندان ی

سه گانه های جریان تکفیر برای اهل سنت

ا

بازداشت ۲۰ مظنون به عضویت در داعش و پ ک ک

ا

امام جمعه اهل سنت مشهد:شکست گروه های تکفیری در سای

وزیر دارایی عربستان کسری بودجه این کشور را میلیارد

در مرزهای ایران و عراق «دیوار» می‌سازیم

زائران سیرالئون با «ترکیش ایرلاینز» به حج می‌روند

اعلان جنگ هکرهای یونانی به هکرهای ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات