b_0_0_0_10_images_bitawan71.jpg

اساس نیوز: رئیس جبهه ترکمانی عراق ضمن اشاره به اینکه کردها اولین کسانی هستند که عواقب برگزاری همه پرسی آنها را گرفتار می کند، تاکید کرد: برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان برای هیچ طرفی دربردارنده منفعت نخواهد بود.اساس نیوز به‌ نقل از رادیو نوا، ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمانی عراق در سخنانی به مسئله همه پرسی استقلال اقلیم کردستان اشاره کرده، عنوان کرد: اقدامی که موجب واکنش های شدید داخلی و منطقه ای شده است منفعتی برای هیچکس در بر نخواهد داشت و کشور را به سمت پرتگاه دیگری خواهد برد.

وی کرکوک را شهری خواند که طی هزاران سال بافت ها و ترکیب های جمعیتی کرد، عرب، ترکمان و سریانی در آن زندگی کرده اند، افزود: سرنوشت این شهر باید از سوی مجلس عراق تعیین گردد.

صالحی برگزاری همه پرسی پیش از اتمام کار داعش در عراق را غیرعاقلانه خوانده تصریح کرد: کردها بعد از سقوط رژیم صدام دستاوردهای خوبی داشته اند و با این کار آنان از نقطه نظر سیاسی و اقتصادی و ملی متضرر خواهند بود.

در همین زمینه آیدن معروف نماینده جبهه ترکمانی در پارلمان کردستان از عدم حمایت این جبهه از همه پرسی استقلال خبر داد و افزود: این جبهه در جلسه شورای عالی همه پرسی شرکت نکرده اقدام به این کار را در موقعیت کنونی نادرست می داند.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

نمایشگاه عرضه کالاهای موردنیاز مسلمانان در فرانسه

برخورد آرام با خطاکار در روش پیامبر (ص)

ب

بیش از یک میلیون زن در عراق بیوه شده‌اند

رحمت و مهربانی های پیامبراکرم(ص) بر امت

مولوی سلامی :هدف بیگانگان بر هم زدن وحدت جامعه است

خطرناکترین کشورهای اروپایی برای رانندگی کجاست؟

کمک روزه‌داران داوطلب مساجد شهر «نورث‌همپتون‌شر» ب

وزير جنگ اسرائیل ، داعش را تهدید به نابودی کرد

ا

صهیونیزم در کمین !

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز