b_0_0_0_10_images_bitawan71.jpg

اساس نیوز: رئیس جبهه ترکمانی عراق ضمن اشاره به اینکه کردها اولین کسانی هستند که عواقب برگزاری همه پرسی آنها را گرفتار می کند، تاکید کرد: برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان برای هیچ طرفی دربردارنده منفعت نخواهد بود.اساس نیوز به‌ نقل از رادیو نوا، ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمانی عراق در سخنانی به مسئله همه پرسی استقلال اقلیم کردستان اشاره کرده، عنوان کرد: اقدامی که موجب واکنش های شدید داخلی و منطقه ای شده است منفعتی برای هیچکس در بر نخواهد داشت و کشور را به سمت پرتگاه دیگری خواهد برد.

وی کرکوک را شهری خواند که طی هزاران سال بافت ها و ترکیب های جمعیتی کرد، عرب، ترکمان و سریانی در آن زندگی کرده اند، افزود: سرنوشت این شهر باید از سوی مجلس عراق تعیین گردد.

صالحی برگزاری همه پرسی پیش از اتمام کار داعش در عراق را غیرعاقلانه خوانده تصریح کرد: کردها بعد از سقوط رژیم صدام دستاوردهای خوبی داشته اند و با این کار آنان از نقطه نظر سیاسی و اقتصادی و ملی متضرر خواهند بود.

در همین زمینه آیدن معروف نماینده جبهه ترکمانی در پارلمان کردستان از عدم حمایت این جبهه از همه پرسی استقلال خبر داد و افزود: این جبهه در جلسه شورای عالی همه پرسی شرکت نکرده اقدام به این کار را در موقعیت کنونی نادرست می داند.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

بازداشت مونالیزا روماتو داعشی در فیلیپین

حکم مصونیت پلیس نیویورک در جاسوسی از مسلمانان لغو

نوجوان عضو داعش در آلمان دادگاهی می‌شود

ا

شایان مصلح :با دوستان اهل سنت همسفره هستم /از شعر

گزارش رویترز از مقاومت سرسختانه داعش در باغوز

درخواست برای تبدیل مجدد «ایاصوفیه» به مسجد

گروه های اسلامی اندونزی و مالزی خواستار تحریم استا

یک فعال حقوق زنان در مصر به دو سال زندان محکوم شد

حسنی مبارک رو در روی محمد مرسی قرار گرفت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات