b_0_0_0_10_images_bitawan71.jpg

اساس نیوز: رئیس جبهه ترکمانی عراق ضمن اشاره به اینکه کردها اولین کسانی هستند که عواقب برگزاری همه پرسی آنها را گرفتار می کند، تاکید کرد: برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان برای هیچ طرفی دربردارنده منفعت نخواهد بود.اساس نیوز به‌ نقل از رادیو نوا، ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمانی عراق در سخنانی به مسئله همه پرسی استقلال اقلیم کردستان اشاره کرده، عنوان کرد: اقدامی که موجب واکنش های شدید داخلی و منطقه ای شده است منفعتی برای هیچکس در بر نخواهد داشت و کشور را به سمت پرتگاه دیگری خواهد برد.

وی کرکوک را شهری خواند که طی هزاران سال بافت ها و ترکیب های جمعیتی کرد، عرب، ترکمان و سریانی در آن زندگی کرده اند، افزود: سرنوشت این شهر باید از سوی مجلس عراق تعیین گردد.

صالحی برگزاری همه پرسی پیش از اتمام کار داعش در عراق را غیرعاقلانه خوانده تصریح کرد: کردها بعد از سقوط رژیم صدام دستاوردهای خوبی داشته اند و با این کار آنان از نقطه نظر سیاسی و اقتصادی و ملی متضرر خواهند بود.

در همین زمینه آیدن معروف نماینده جبهه ترکمانی در پارلمان کردستان از عدم حمایت این جبهه از همه پرسی استقلال خبر داد و افزود: این جبهه در جلسه شورای عالی همه پرسی شرکت نکرده اقدام به این کار را در موقعیت کنونی نادرست می داند.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

اعلان جنگ سه کمپانی فیس‌بوک، مایکروسافت و اپل علیه

کسانی که بنام اسلام مسلمانان را می کشند مجری اهداف

زیان چند میلیارد دلاری مدیر فیس بوک بعد از انتخاب

ا

دستور دولت ترامپ به ارتش آمریکا برای آمادگی جنگ جه

آمریکا واردات پنبه از ترکمنستان را ممنوع کرد

تحرکات کردها در شمال سوریه باعث نزدیک شدن مواضع تر

ماموستا شیرزادی :باید برای اصلاح تفکر و رفتار جوان

جمعی از ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه: امنیت مهمترین

صدراعظم آلمان: تروریسم افراطی مهمترین تهدید برای آ

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز