b_0_0_0_10_images_542120000.jpg

اساس نیوز : شهروندان و کارشناسان آلمانی این روزها یک دغدغه جدید ذهنی دارند؛ اینکه داعش چگونه توانسته است یک دختر نوجوان 16 ساله به نام لیندا را جذب کند. دختری که در موصل دستگیر شده است، و از عضویت در داعش ابراز ندامت و پشیمانی می کند.اساس نیوز به نوشته دویچه وله، عناصر داعش در اینترنت و شبکه های اجتماعی خود را محافظانی گشاده رو معرفی می کنند. آن ها برای جذب دختران جوان تبلیغات خاص خود را دارند.

به گفته سوزانه شروتر، کارشناس مردم شناسی دانشگاه فرانکفورت داعش برای جذب دختران جوان چهره ای رومانتیک از خود عرضه می کند.

در وبلاگ هایی که توسط جنگجویان داعش اداره می شوند، حکایت های بسیاری از زندگی دخترانی که به « دولت اسلامی» پیوسته اند و از فداکاری ها و جانفشانی های قهرمانانه آنان منتشر می شود.

سوزانه شروتر در این باره می گوید: «موفق ترین نمونه ها ویدیوهایی هستند که در آن ها جنگجویان داعش با بچه گربه ها تصویر شده اند».

در واقع داعش در این تبلیغات، صرفا چهره ای قدرتمند و شجاع از خود به تصویر نمی کشد، بلکه به موازات آن تصویری از پشتیبانی پرمهر اعضای خود را به نمایش می گذارد.
از این رو هیچ بعید نیست که داعش با همین تبلیغات این دختر آلمانی را شکار کرده باشد.

به باور این کارشناس، داعش یک بخش بسیار فعال و موفق برای شبکه های اجتماعی دارد. موفقیت داعش در شبکه های اجتماعی تنها به حضور آن ها در فیسبوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ چت محدود نمی شود، بلکه آن ها می دانند چگونه کاربران مورد نظر خود را خطاب قرار دهند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

قحطی بی‌رحم پاکستان؛ ۸۷ کودک تاکنون قربانی شدند

اصابت گلوله شلیک شده از افغانستان به یک دختربچه تر

بوگدانف:در مورد حضور نیروهای ایرانی در سوریه بشار

بازگشت حجاج افغانستانی از ۲۵ مرداد(16آگوست)

مسلمان شدن صدها نفر در کشور غنا

 

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا : من صدام حسین ز

آیدین بستان چی:فضای همدلی اقوام و مذاهب در ایران م

ذبح و اعدام 9 نفر در افغانستان توسط داعش+18

مولانا ساداتی :اعتیاد تهدیدی بزرگ برای جامعه است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات