b_0_0_0_10_images_542120000.jpg

اساس نیوز : شهروندان و کارشناسان آلمانی این روزها یک دغدغه جدید ذهنی دارند؛ اینکه داعش چگونه توانسته است یک دختر نوجوان 16 ساله به نام لیندا را جذب کند. دختری که در موصل دستگیر شده است، و از عضویت در داعش ابراز ندامت و پشیمانی می کند.اساس نیوز به نوشته دویچه وله، عناصر داعش در اینترنت و شبکه های اجتماعی خود را محافظانی گشاده رو معرفی می کنند. آن ها برای جذب دختران جوان تبلیغات خاص خود را دارند.

به گفته سوزانه شروتر، کارشناس مردم شناسی دانشگاه فرانکفورت داعش برای جذب دختران جوان چهره ای رومانتیک از خود عرضه می کند.

در وبلاگ هایی که توسط جنگجویان داعش اداره می شوند، حکایت های بسیاری از زندگی دخترانی که به « دولت اسلامی» پیوسته اند و از فداکاری ها و جانفشانی های قهرمانانه آنان منتشر می شود.

سوزانه شروتر در این باره می گوید: «موفق ترین نمونه ها ویدیوهایی هستند که در آن ها جنگجویان داعش با بچه گربه ها تصویر شده اند».

در واقع داعش در این تبلیغات، صرفا چهره ای قدرتمند و شجاع از خود به تصویر نمی کشد، بلکه به موازات آن تصویری از پشتیبانی پرمهر اعضای خود را به نمایش می گذارد.
از این رو هیچ بعید نیست که داعش با همین تبلیغات این دختر آلمانی را شکار کرده باشد.

به باور این کارشناس، داعش یک بخش بسیار فعال و موفق برای شبکه های اجتماعی دارد. موفقیت داعش در شبکه های اجتماعی تنها به حضور آن ها در فیسبوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ چت محدود نمی شود، بلکه آن ها می دانند چگونه کاربران مورد نظر خود را خطاب قرار دهند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

کانادا به عمر خضر هشت میلیون دلار غرامت پرداخت

تحول تامین مالی ایرانی - اسلامی؛ چالشها و فرصتها /

طالبان افغانستان : از درخواست مذاکرات آمریکا استقب

پایان کار حشد الشعبی در عملیات فلوجه

کره شمالی : دارایی های آمریکا در شبه جزیره کره اول

امام جمعه اهل سنت خیرآباد تایباد: ظلم و تجاوز به م

تلاش داعش برای ایجاد شبه دولت جدید خود در ایران، ا

نیمی از تندروها به صورت آنلاین افراطی می‌شوند

ضرب و شتم یک پیرمرد ۸۰ ساله توسط پسرانش بخاطر تقسی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات