b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_3350e9306399c20058e1c27e5a0cc825.jpg

اساس نیوز به نقل از آناتولی ، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در رابطه با برگزاری همه‌پرسی استقلال اداره اقلیم کرد این کشور اعلام کرد که برگزاری رفراندوم در این اداره غیر قانونی است و آن را به رسمیت نخواهیم شناخت.


حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در نشست خبری هفتگی در بغداد پایتخت این کشور، در رابطه با برگزاری همه‌پرسی استقلال در اداره اقلیم کرد این کشور،اعلام کرد: به خواسته‌های تمام مردم عراق از جمله هموطنان کرد کشور احترام می گذاریم، ولی اداره اقلیم کرد حق برگزاری رفراندوم یکجانبه و جدایی از کشور را ندارد. این همه پرسی غیر قانونی است و آن را به رسمیت نخواهیم شناخت.


العبادی با بیان اینکه بحرانی جدی میان مقامات اداره اقلیم کرد شمال عراق وجود دارد، گفت: به آنها درباره برگزاری رفراندوم هشدار می دهم. خطرات ناشی از برگزاری رفراندوم متوجه همه ما خواهد بود.


نخست وزیر عراق با تاکید براینکه تمامی گروه ها را به گفتگو و مذاکره دعوت می کند، اضافه کرد: بر این باورم که مردم کرد عراق نیز برای برگزاری همه‌پرسی عجله نمی کنند.


وی در پایان در رابطه با عملیات آزادسازی تلعفر از اشغال گروه داعش نیز گفت: برنامه ریزی عملیات آزادسازی تلعفر به پایان رسیده است. فقط برنامه ریزی ها برای انتظام مجدد نیروهای نظامی که درعملات آزادسازی شرکت خواهند کرد را در دست بررسی داریم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

علی آخوند آرخی: گرو ه های منحرف در صدد کم رنگ کردن

اقدامات کشورهای عربی در قبال دوحه به نفع مسلمانان

گزارش ایرنا از شرایط ناگوار مسکن ترکمن ها در خراسا

سرقت اسناد فوق‌العاده محرمانه از داخل خودروی فرمان

قاریان ترکیه رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن را ک

تظاهرات مسلمانان هند در اعتراض به کشتن موذن و آتش

والی داعش در «الجزیره» عراق، کشته شد

جاسوسی ترکیه در آلمان علیه طرفداران جنبش فتح الله

ا

مولانا محمد عثمان : حرکت های ناخرد همه شیاطین و مک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات