b_0_0_0_10_images_8260575071756854.jpg

اساس نیوز: وزیر خارجه آمریکا با اعلام رضایت واشنگتن از توافق با دوحه در ارتباط با مبارزه با تروریسم، از کشورهای عربی خواست به «محاصره زمینی» قطر پایان دهند.اساس نیوز به نقل از رویترز، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته از چهار کشور عربی تحریم کننده دوحه خواست که به «محاصره زمینی» قطر پایان دهند.

تیلرسون اظهار داشت که آمریکا از اقدام های قطر در رابطه با توافقی که با هدف مبارزه با تروریسم و قطع منابع مالی گروه های تروریستی انجام داده است، رضایت دارد.

وزیر خارجه آمریکا، هفته گذشته در جریان سفر به کشورهای خلیج فارس، برای حل بحران میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تلاش کرد که از دستاوردهای این سفر، امضای توافقنامه ای با دولت قطر برای «تشدید مبارزه علیه تروریسم» بود.

 کشورهای محاصره کننده با اعلام رضایت از این توافقنامه میان دوحه و واشنگتن ابراز رضایت کرده و در عین حال گفته اند که این گام، کافی نیست.

این ائتلاف چهارگانه افزون بر یک ماه پیش، با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط سیاسی و اقتصادی خود را با این کشور قطع کرده و شروط سیزده گانه ای را برای ازسرگیری روابط، مطرح کرده اند.

با این حال چهار کشور عربی مورد اشاره برای قطر شروط سیزده گانه ای تعیین کرده اند که از جمله آنها بستن پایگاه نظامی ترکیه و تعطیلی شبکه خبری الجزیره است.

قطر این شروط را رد کرده و عنوان کرده که کشورهای تحریم کننده، حاکمیت قطر را هدف گرفته اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

احتمال تصدی گری یک زن مسلمان بر کرسی نخست وزیری رو

اعدام؛ مجازات کسی که از رمادی فرار کند

واکنش دبیرکل اتحادیه عرب به تیرگی روابط ایران و عر

دونالد ترامپ: بر روی برنامه خروج از سوریه کار می ک

پسر ارشد ترامپ همسرش را طلاق می دهد

ترامپ، برجام، اسرائیل و موضع ترکیه

امت اسلامی و تداوم مسیر اختلاف و کشمکش

ا

اظهارات شیخ محد صالح پردل عالم شاخص اهل سنت

داعش ۱۵ عراقی را زنده سوزاند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات