b_0_0_0_10_images_327965_164.jpg

اساس نیوز : مقام‌های عربستان سعودی در حال تحقیق درباره زنی هستند که ویدیویی با مینی‌ژوپ از خود منتشر کرده است. او در این ویدیو در حال راه رفتن در کوچه‌های یک روستا در عربستان است.

به گزارش بی بی سی، دو روز پیش یک زن جوان سعودی به نام خلود فیلم خود را با دامن کوتاه و تاپ در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که به سرعت در میان کاربران منتشر شد و اظهارنظرهای متفاوتی را در پی آورد.

در عربستان سعودی زنان معمولا با نوعی لباس گشاد و بلند موسوم به عبایه در ملاء عام ظاهر می‌شوند و برخی از آنان سر و چهره خود را هم می‌پوشانند. بنابراین، پوشش این زن، که از او با نام خلود نام برده شده، اظهار نظرهای متفاوتی را در شبکه‌های اجتماعی در پی آورده است.

b_0_0_0_10_images_327981_984.jpg

با افزایش توجه به این فیلم، گزارش شد که هیئت امر به معروف و نهی از منکر، که یک نهاد دولتی مامور الزام شهروندان به پیروی از قوانین شرعی است، موضوع یافتن و تعقیب قانونی خلود را در دست بررسی دارد.

فیلمی که خلود از خود در اسنپ‌چت منتشر کرد او را در حال قدم زدن در روستای اشیقر در استان ریاض نشان می‌دهد که به گفته بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در عربستان، بسیاری از ساکنان آن  "محافظه‌کار" و معتقد به حفظ شرایط موجود هستند.

انتشار این فیلم واکنش‌های متفاوتی را در شبکه‌های اجتماعی عربستان در پی داشته است. بعضی از کاربران خلود را به خاطر "اقدامی شهامت آمیز" در تاکید بر حق آزادی انتخاب پوشش ستوده‌اند در حالی که بعضی دیگر اظهار کرده‌اند که طبق قوانین سعودی، زنان به استفاده از پوشش خاصی ملزم هستند و این زن جوان با ظاهر شدن در ملاء عام در لباسی متفاوت، قانون را زیر پا گذاشته است.

مدافعان کار خلود یادآور شده‌اند که در جریان سفر اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی، همسر و دختر او در پوشاک غربی و بدون پوشش سر در مراسم رسمی حضور داشتند و مردان سعودی به جای انتقاد، به تحسین و تمجید از ظاهر آنان پرداختند. برخی دیگر گفته‌اند که زنان خانواده ترامپ هم به ملاحظه آداب و رسوم بومی، لباس‌هایی نسبتا پوشیده بر تن داشتند.

یکی از کاربران تصویری از خلود با چهره ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا را منتشر کرده و نوشته است: "به این ترتیب، مساله حل می‌شود."

این فیلم بهانه‌ای برای اظهار نظر در مورد آینده جامعه سعودی نیز شده است. بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با اشاره به برنامه اصلاحات مورد نظر محمد بن سلمان، ولیعهد جدید سعودی، پرسیده‌اند با واکنشی که سنتگرایان به موضوع ساده پوشش یک زن نشان داده‌اند آیا اصلاحات مورد نظر ولیعهد امکان موفقیت در این جامعه را دارد؟

 

 

مطالب مرتبط:

پنتاگون:داعش در عراق در حال بازسازی است

شیخ الازهر مصر درخواست غرب درباره حذف برخی آیات قر

بررسی علل حضور ترکیه در عراق

ماموستا ملا قادر قادری : اقدامات اولیه پیامبر اسلا

نفی همزمان ترور و تبعیض

ابراز شرم یک سازمان یهودی از اشغالگری صهیونیست‌ها

گزارش بخشی از فعالیتهای اخیر ستاد وحدت پاوه

دولت تایلند ، فیس‌بوک را تهدید کرد

آلمان ارسال سلاح به اقلیم کردستان را متوقف می کند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات