b_0_0_0_10_images_372B6EABD7DD4E83AEDCE5EB557CF3C0_w1023_r1_s.jpg

اساس نیوز: زنان جوانانی که فریب داعش را خوردند و به آن ها پیوستند، اینک در میان سنگرهای درهم شکسته شبه نظامیان و کشورهایشان قرار گرفته اند؛ کشورهایی که به احتمال زیاد خواهان بازگشت شان نیستند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از صدای آمریکا , نیک پِیتون والش، سلما عبدالعزیر، مارک فیلیپس و محمد حسن در گزارش مشترکی در وبسایت شبکه خبری سی ان ان نوشتند در میان این عروس ها، بیوه فرانسوی یک عضو داعش که آرزوی حمام آفتاب گرفتن در سواحل دریای مدیترانه با بیکینی را داشت؛ یک زن سوری معلم زبان انگلیسی که در مسیر حمص به ترکیه در رقه در دام عشق یک شبه نظامی مراکشی افتاد؛ و سه خواهر اندونزیایی دیده می شوند که می گویند با وعده بیمه و تحصیل مجانی به پایتخت خلافت داعش در سوریه کشانده شدند. آن ها این روزها را با فرزندان خردسال شان در زندانی در پنجاه کیلومتری رقه می گذرانند.

بعضی از آن ها برای فرار از رقه تا شش هزار دلار به قاچاقچیان پول داده اند.

این زنان در بدو ورود به رقه اطلاعات شان ثبت می شد و سپس در ملاقات هایی پانزده تا بیست دقیقه ای با جنگجویان داعش با پیشنهادهای احتمالی ازدواج روبرو می شدند.

روشن نیست که آن ها اصلا بتوانند سوریه را ترک کنند چه برسد به این که بتوانند نزد خانواده هایشان بازگردند. وضعیت این زنان یکی از چالش های پیش روی ائتلاف تحت رهبری آمریکا است که با شکست داعش آشکارتر می شود.

مطالب مرتبط:

اوحدی: سعودی‌ها بیش از هزار پیکر را دفن کرده‌اند

حافظ خردسالی که قرآن را به سه روایت تلاوت کرد

افزایش تدابیر امنیتی در زندانهای ترکیه

شرط کره شمالی برای آغاز مذاکرات با آمریکا

حمله راکتی به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد؛ترامپ ت

جمشید دانایی‌فر به شهادت رسیده است/ بازگشت پیکر مر

نهادهای قدس خواستار مقابله با تعرضات صهیونیست ها ب

آموزش قرآن و احکام در اجتماع بزرگ اهل تسنن پاکستان

با همکاری همه طوایف و اقوام، کشوری مقتدرتر و مقبول

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات