b_0_0_0_10_images_64441111.jpg

اساس نیوز: یک وبگاه ضد جنگ در آمریکا نوشت که کاخ سفید نام «القاعده» در سوریه را از فهرست تروریسم خود حذف کرده و این کار بار دیگر چهره واقعی این کشور در سوریه را برملا کرد.


اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، این اقدام، مقدمه امور دیگری است که با وضعیت القاعده در صحنه بین‌المللی مرتبط است که مهمترین  هدف آن حذف این گروه از فهرست تروریسم دو کشور آمریکا و کانادا بوده است.


«یان گرین هال» (Ian Greenhalgh) در گزارشی در «وترنز تودی» (Veterans Today) نوشت، آمریکا و کانادا، نام القاهده را از لیست تروریستی خود حذف کرده‌اند.


هال نوشت که اهمیت این اقدام در این امر نهفته است که از این پس آمریکا و کانادا امکان حمایت مالی و نظامی از  القاعده و حتی همراهی کردن آنها و مشارکت با ایشان در جنگ با نظام سوریه را می‌یابند؛ همانطور که پیشتر به گروههای مسلح دیگر تحت عنوان « معارضان میانه‌رو» در سوریه، کمک کردند.


در حقیقت این تحولات نشان می‌دهد، حذف القاعده از فهرست تروریسم آمریکا و کانادا امری بسیار ساده و سهل همانند تغییر نام است. به این ترتیب به همان اندازه که موضوع نظارت و اشراف بر فهرست تروریسم آمریکا موضوعی محرمانه و بحث‌برانگیز بوده، اکنون موضوع خروج از این فهرست بویژه درباره گروه‌های مرتبط با القاعده نیز به موضوعی بحث‌برانگیز تبدیل می‌شود.


«نیکول تامپسون»، از مقام‌های مسئول در وزارت خارجه آمریکا در این ارتباط در سخنانی اگرچه صراحتا اظهار داشتند که تغییر نام گروه‌ها بازی‌ای است که این گروه‌ها در سوریه برای جذب حامیان و هواداران بیشتر به آن روی می‌آورند، اما در عین حال تاکید کرد که بعید می‌داند، وزارت خارجه آمریکا در اقدام اخیر خود تجدید نظر کند.


در همین ارتباط، خبرگزاری‌ها تاکید کردند، این اقدام آمریکا به معنای دسترسی القاعده به سلاح‌های مدرن و پیشرفته آمریکایی از جمله موشک‌های «تاو» و اصرار واشنگتن بر ادامه تسلیح گروه‌ها در سوریه است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

آخوند جاور :قتل نفس حرام است /جامعه نیازمند آرام

در ده سال گذشته مسلمانان انگلیس دوبرابر رشد جمعیت

جاستین ترودو : ما در برابر اسلام هراسی و دیگر اشک

دولت چین تماسهای خود را با طالبان تایید کرد

ب

نهایی شدن بازسازی چاه زمزم مکه (عربستان)

شهرداری های استان کردستان در آستانه ورشکستگی

دستگیری یک عضو القاعده در آنکارا

ا

تصرف شهر المکلا یمن به دست القاعده

عامل کشتار کلوب رینا: مرا به اعدام محکوم کنید

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات