b_0_0_0_10_images_32500120.jpg

اساس نیوز: شهردار مسلمان لندن به دونالد ترامپ هشدار داد که هیچ "فرش قرمزی" برای دیدار وی از انگلیس پهن نخواهد شد.اساس نیوز به نقل از روزنامه ایندیپندنت، ترزا می، نخست وزیر انگلیس هفت روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یعنی زمانی که به عنوان نخستین رهبر خارجی به کاخ سفید رفت از ترامپ دعوت کرد تا سفری رسمی به انگلیس داشته باشد.

ترزا می در آن زمان گفته بود که وی دعوتنامه‌ای را از جانب ملکه انگلیس به دونالد ترامپ و همسرش ملانیا برای سفر رسمی به لندن در اواخر سال جاری میلادی تقدیم کرده و بسیار خوشحال است که رئیس‌جمهور آمریکا این دعوت را قبول کرده است.

اما صادق خان، شهردار لندن که یکی از منتقدان تصمیم ترامپ برای ممنوعیت سفر شهروندان چند کشور مسلمان به خاک آمریکاست، معتقد است که در حال حاضر برای دولت انگلیس مناسب نیست که از رئیس‌جمهور آمریکا استقبال کرده و برای وی فرش قرمز پهن کنند.

وی در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: سفرهای رسمی کاملا با یک سفر عادی فرق دارند و در زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا سیاست‌هایی دارد که بسیاری از افراد در کشور ما با آن مخالف هستند فکر نمی‌کنم که برای دولت ما مناسب باشد تا برای ترامپ فرش قرمز پهن کنند.

وی افزود: اگر فکر می‌کنید که غیرممکن است هم یک مسلمان باشید و هم یک غربی مغرور، بسیار خوشحال می‌شوم که شما را از این اشتباه درآورم، خواه خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان باشید یا دونالد ترامپ.

این در حالی است که دولت واشنگتن اعلام کرده سفر رسمی ترامپ به انگلیس تا سال 2018 صورت نخواهد گرفت.

از سوی دیگر گزارش شده که دونالد ترامپ به ترزا می گفته است تا زمانی که یک پذیرش و استقبال بهتر از او تضمین نشود به طور رسمی به انگلیس سفر نخواهد کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

گلایه از دولت ، حق ملت است/ لزوم هوشیاری ملت و دول

ربوده شدن 17 شهروند عراقی از سوی داعش در کرکوک

محکومیت حملات انتحاری و تروریستی امروز توسط،مدیر

طرح داعش برای منفجر کردن هواپیما

شیخ احمد رضا کنعانی امام جمعه جزیره خارک : در ماه

طراح مسلمان نیوزلندی قصد دارد با پوشاک حجاب، بازا

مولوی نیکخوی:قبح توهین به مقدسات اهل سنت کمتر از ح

داعش فرمانده نظامی خود را سر برید!

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نماز جمعه این

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات