b_0_0_0_10_images_32500120.jpg

اساس نیوز: شهردار مسلمان لندن به دونالد ترامپ هشدار داد که هیچ "فرش قرمزی" برای دیدار وی از انگلیس پهن نخواهد شد.اساس نیوز به نقل از روزنامه ایندیپندنت، ترزا می، نخست وزیر انگلیس هفت روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یعنی زمانی که به عنوان نخستین رهبر خارجی به کاخ سفید رفت از ترامپ دعوت کرد تا سفری رسمی به انگلیس داشته باشد.

ترزا می در آن زمان گفته بود که وی دعوتنامه‌ای را از جانب ملکه انگلیس به دونالد ترامپ و همسرش ملانیا برای سفر رسمی به لندن در اواخر سال جاری میلادی تقدیم کرده و بسیار خوشحال است که رئیس‌جمهور آمریکا این دعوت را قبول کرده است.

اما صادق خان، شهردار لندن که یکی از منتقدان تصمیم ترامپ برای ممنوعیت سفر شهروندان چند کشور مسلمان به خاک آمریکاست، معتقد است که در حال حاضر برای دولت انگلیس مناسب نیست که از رئیس‌جمهور آمریکا استقبال کرده و برای وی فرش قرمز پهن کنند.

وی در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: سفرهای رسمی کاملا با یک سفر عادی فرق دارند و در زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا سیاست‌هایی دارد که بسیاری از افراد در کشور ما با آن مخالف هستند فکر نمی‌کنم که برای دولت ما مناسب باشد تا برای ترامپ فرش قرمز پهن کنند.

وی افزود: اگر فکر می‌کنید که غیرممکن است هم یک مسلمان باشید و هم یک غربی مغرور، بسیار خوشحال می‌شوم که شما را از این اشتباه درآورم، خواه خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان باشید یا دونالد ترامپ.

این در حالی است که دولت واشنگتن اعلام کرده سفر رسمی ترامپ به انگلیس تا سال 2018 صورت نخواهد گرفت.

از سوی دیگر گزارش شده که دونالد ترامپ به ترزا می گفته است تا زمانی که یک پذیرش و استقبال بهتر از او تضمین نشود به طور رسمی به انگلیس سفر نخواهد کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

تارنمايي كه FBI براي مسلمانان آمريكا راه اندازي كر

ادامه درگیری ارتش سوریه با نیروهای مخالف در حلب

گشایش اولین سینما در عربستان سعودی با فیلم "پلنگ س

سناتور گراهام:روابط آمریکا و عربستان تا زمان برخور

مایک پنس : گزینه نظامی در رابطه با کره شمالی

هجده نفر به‌ظن ارتباط با داعش در ترکیه دستگیر شدند

روس ها برای جنگ و زندگی در پناهگاه آماده می شوند

دستگیری تعدادی از اعضای گروه های تکفیری در کردستان

میراث کم آشنای یونسکو

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز