b_0_0_0_10_images_34124_705.jpg

اساس نیوز: رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، با وجود تنش‌های موجود درمیان کشورهای حاشیه خلیج فارس،‌ آمریکا پایگاه هوایی‌اش را از قطر خارج نمی‌کند.


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری CBN گفت: روابط ما با قطر خوب است و ما پایگاه هوایی خود را در این کشور و با وجود محاصره اقتصادی و سیاسی دوحه از سوی همسایگانش در حوزه خلیج فارس حفظ می‌کنیم.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن سال جاری میلادی روابط دیپلماتیکشان را با قطر قطع و محاصره هوایی، زمینی و دریایی اعمال کردند.

قطر محل پایگاه هوایی "العدید" است که ۱۰ هزار نیروی آمریکایی در آن حضور دارند.

ترامپ در ادامه گفت: ۱۰ کشور هستند که آماده‌اند تا جایگزین این پایگاه هوایی در قطر شوند اما ما با این پایگاه هوایی مشکلی نداریم و در آن می‌مانیم. ما ارتباط خوبی با دوحه داریم. اگر هم مجبور باشیم این پایگاه هوایی را ترک کنیم، ۱۰ کشور داریم که آماده‌اند تا نیروهای ما را میزبانی کنند. این چیزی است که برایش پول می‌گیرند.

ترامپ در این مصاحبه ادامه داد: من در عربستان سخنرانی کردم. من گفتم که ما باید تامین مالی برای حمایت از تروریسم را متوقف کنیم. قطر به عنوان تامین کننده مالی و حامی مالی تروریسم شناخته شده است.https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مسلمانان امریکای شمالی خشونت را محکوم می‌کنند

ا

رهبران طالبان: در انتخاب رهبر جدید با ما مشورت نشد

چرا آمریکا از ترکیه به خشم آمد ؟

بزرگ‌ترین صادرکننده / بزگترین واردکننده سلاح در جه

ا

آلمان ارسال سلاح به اقلیم کردستان را متوقف می کند

ابراز خرسندی امریکا از تایید عقب نشینی ypg توسط تر

درخواست مارين لوپن برای تعطيلی تمام مساجد فرانسه

عربستان استفاده از ارز مجازی «بیت کوین» در معاملات

افتتاح اولین سینما پس از 40 سال در عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات