b_0_0_0_10_images_5750042095.jpg

اساس نیوز: وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی گفت که قطع رابطه با قطر طولانی و دراز مدت خواهد بود.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، 'انور قرقاش' در حساب توییتری خود پیش بنیی کرد که چشم اندازی برای پایان سریع و فوری اختلافات موجود میان قطر و کشور های عربستان،امارات، بحرین و مصر که به تازگی با دوحه قطع رابطه کرده اند، وجود ندارد.

وی افزود: ما به سمت قطع رابطه طولانی با قطر پیش می رویم و حقیقت این است که با راه حل سیاسی برای تغییر رویکرد دوحه فاصله زیادی داریم و از این رو چیزی تغییر نخواهد کرد و ما در جستجوی شیوه متفاوتی از روابط هستیم.

کشورهای تحریم کننده قطر (عربستان، مصر، امارات، بحرین) در خرداد ماه گذشته به بهانه حمایت دوحه از تروریسم روابط دیپلماتیک خود را با این امیر نشین قطع کردند و این کشور را تحت محاصره دریایی، هوایی و زمینی قرار دادند.

این کشورها برای ازسرگیری روابط با دوحه پیش شرط های 13 گانه ای را در نظرگرفتند، اما قطر با رد آنها به کشورهای تحریم کننده پاسخ منفی داد و گفت که این شرایط با استقلال و حاکمیت قطر در تضاد است.

همچنین بر اساس اعلام رسانه های خبری سفر سه روزه رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله کویت، عربستان و قطر در ارتباط با بحران موجود، روز پنجشنبه بدون نتیجه ای روشن پایان یافت.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

بازدید روزانه ۲ تا ۶ هزار نفر از نمایشگاه مکه

کشته شدن دو نماینده پارلمان سومالی بر اثر انفجار د

قربانی و مفتیِ عقل

 

محمد مرسی به 20 سال زندان محکوم شد

م

بزرگترین قرآن دست‌نویس جهان

نخست وزیر سابق قطر: برخی کشورهای شورای همکاری رویا

مراسم مولود خوانی در مسجد ابوبکر صدیق (رض) روستای

امتیازات شاهزادگان سعودی لغوشد

دولت چین با اپلیکیشن موبایل مسلمانان اویغور را رص

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات