b_300_300_16777215_10_images_6416031_874.jpg

اساس نیوز: منابع امنیتی اسرائیلی اعلام کردند این رژیم به دنبال تشکیل یک ارتش سوری در مرزهای جولان اشغالی و مرز با اردن است .


اساس نیوز به نقل از روزنامه «الشرق‌الاوسط» در گزارش خود در این باره نوشت: این ایده رژیم صهیونیستی برگرفته از تشکیل «ارتش جنوب لبنان» در دهه 70 به فرماندهی «سعد حداد» و «انطون لحد» است. این طرح با توافق روسی- آمریکایی با آتش‌بس در جنوب سوریه و منع ورود نیروهای متحد با نظام سوریه از رسیدن به منطقه در حال آشکار شدن است.


در ادامه این گزارش آمده است «درعا و سویداء» و سایر مناطق همجوار با بلندیهای جولان، مناطقی هستند که رژیم صهیونیستی منفعت سیاسی و امنیتی در آن برای خود قائل است، تل‌آویو در مناطق یاد شده چندین متحد دارد مانند برخی از طوایف دروزی و افراد وابسته به ارتش آزاد سوریه؛ بنابراین معتقد است که امکان تشکیل یک ارتش جدید مانند ارتش جنوب لبنان با استفاده از طوایف و افرد ذکر شده وجود دارد.


الشرق الاوسط  به نقل از منابع اسرائیلی افزود: هدف این ارتش جلوگیری از تسلط نیروهای متحد با نظام سوریه در بلندی‌های جولان و نیز انصراف نیروهای آمریکایی از منطقه بعد از جنگ علیه داعش است.


احتمال می‌رود پس از انصراف نیروهای آمریکایی، زمین بازی فقط برای روس‌ها باقی بماند؛ با وجود اینکه اسرائیل در سوریه با روسیه هماهنگی امنیتی دارد و سطح این هماهنگی حتی به تماس مستقیم از پایگاه‌های نظامی اسرائیلی در جولان با پایگاه‌های نظامی روسی در هر زمانی رسیده اما اسرائیل به روس‌‌ها اعتماد ندارد و احتمال می‌دهد روسیه با نیروهای متحد با نظام سوریه در راستای منفعت مشترکشان برای ابقای بشار اسد به تفاهماتی برسد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

عضویت زن قدرتمند جهان در هیات مدیره شرکت ملی نفت ع

اخراج معلم موهن به پیامبر(ص) در مصر

۲۰۰ سرباز آمریکایی به خاور میانه اعزام می شوند

ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ های فرانسه از سر گرفته شد

ماهیت تروریسم ازنگاه کارشناس مصری

 

شلاق خوردن ۲ دختر عربستانی به خاطر توهین به یکدیگ

ا

برای مردم نجیب ، با فرهنگ و صبور ترکمن صحرا

داعش دوم در راه است !

 

وظیفه مسلمانان در قبال انحرافات گمراهان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز