b_0_0_0_10_images_03b95e27c0b14ce49981bb18fb7a2375.jpg

اساس نیوز: رئیس جمهور ترکمنستان به منظور افزایش درآمد ارزی این کشور بخشنامه‌ای را امضا و ابلاغ کرد که به موجب آن توریست‌ها باید روزی 2 دلار عوارض بدهند.


به موجب بخشنامه‌ای که «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور این کشور آن را امضا کرده‌، میزان عوارض توریستی برای هر شبانه روز 2 دلار تعیین شده‌ و اجرای آن از اول آگوست ماه سال جاری میلادی مصادف با 10 مرداد 96 آغاز می‌شود.


بر اساس این گزارش افراد بدون تابعیت نیز مشمول این بخشنامه جدید شده و باید این عوارض جدید توریستی را پرداخت کنند.
بر اساس بخشنامه مذکور که به منظور افزایش درآمد ارزی کشور تدوین شده‌ عوارض توریستی به حساب کمیته دولتی توریسم ترکمنستان واریز می‌شود.


وضع مالیات جدید توریستی در ترکمنستان در حالی است که اداره آمار این کشور پیشتر اعلام کرده بود که سالانه بیش از 100 هزار نفر به این کشور سفر می‌کنند.


از سوی دیگر دولت ترکمنستان در سال‌های اخیر به منظور جذب توریست‌های خارجی و فراهم کردن بهترین شرایط برای آنان، میلیاردها دلار در زمینه اجرای طرح‌های جدید زیربنایی، عمرانی، هتل سازی، احداث فرودگاه‌های مدرن و مرمت آثار تاریخی و باستانی سرمایه گذاری و هزینه کرده‌است.


از سوی دیگر دولت ترکمنستان علاوه بر ساخت و ساز گسترده در عشق‌آباد، مقامات این کشور آسیای مرکزی با ارائه تسهیلات فراوان به ویژه در صدور ویزا، معافیت از مالیات، اختصاص زمین، تسهیلات اداری، ثبت شرکت و دریافت طرح توانستند تعداد زیادی از شرکت‌های خارجی ساختمان‌سازی را برای مشارکت در ایجاد منطقه ملی گردشگری «آوازه» در ساحل دریای خزر جذب کند.https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

تلاش برای ممنوعیت دین اسلام در اسلواکی

ماموستا بازرگان: شبکه های ماهواره ای مدعی اهل سنت

مخالفت اسلام‌ستیزان با ساخت نخستین مسجد در «بندیگو

رهبر کره شمالی آخرین هدف خود را فاش کرد

سفر به اسلام ؛ چگونه اسلام را درک کنیم، از زبان بت

تلاش نافرجام برای کودتای داخلی در داعش

ا

ماموریت جدید دختران انگلیسی

س

نقش عربستان سعودی در پیدایش تفکر داعش و بی ثباتی م

گاردین:افزایش تنش ها بین پادشاه و ولیعهد عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز