b_0_0_0_10_images_784525784.jpg

اساس نیوز: «سُحیم الریاحی التمیمی» از عناصر داعش در یادداشتی به القاعده در یمن تاخت و آن را زاییده وضعیت دَرهم افغانستان دانست که اکنون فرقه‌ای ضاله است.


التمیمی که هویتش روشن نیست، بر این باور است که القاعده با ترفندهای بسیاری، شمار زیادی از عناصر داعش را از بین برد یا اینکه کاری کرد که این افراد از این گروه جدا شوند.

وی در خصوص شکل گیری القاعده مینویسد، روشن است که افغانستان، صحنه دَرهمی از اعتقادات و شیوه‌ها و مذاهب «ضاله» بود و در بین همین مذاهب گروه القاعده به وجود آمد. این گروه در زمان «اسامه» با مدیریت مرکزی اداره می‌شد.

پس از افزایش «جهاد» و صدور آن به سایر مناطق دنیا، هسته مرکزی القاعده مجبور شد نفوذ خود را در آن گروهها کاهش دهد و فعالیت خود را به هدایت از دور بسنده کند. پس این گروه که «مخلوطی از شیوه های انحرافی» بود، به این مسائل بسنده کرد.


التمیمی در خصوص یمن با اشاره به اینکه گروه «جند الیمن» به رهبری «القعیطی» پرچم جهاد «علیه کفار و مرتدان یمنی را به دست گرفت» اعلام کرد که وی علیه القاعده اعلام جنگ کرد.


به گزارش آنچه «مؤسسه العزم» (وابسته به داعش) نامیده می‌شود، گروه جند الیمن نیز پس از کشته شدن سرکرده‌اش منحل شد و گروه القاعده نیز برخی از عناصر این گروه را جذب کرد و کسانی را که مخالفت کردند، از پای درآورد تا بار دیگر این گروه شکل نگیرد.


به گفته وی، گروه القاعده در یمن تحت عنوان «انصار الشریعه» اعلام بروز و ظهور کرد ولی به خاطر هدایت از دور، برخی از عناصر این گروه به جان هم افتادند و صاحبان شیوه درست نمی‌توانستند «بدعت گذاران و منحرفان» را به حال خود رها کنند. در آن برهه بود که قتل و کشتار به راه افتاد و برخی بازداشت شدند.


به گفته التمیمی، پس از اینکه «افراد صادق» کشته شدند و گروه اندکی از میان آنان باقی ماند، عناصر جاسوس موفق شدند خود را به مقامات عالی در القاعده برسانند. این افراد مرحله دوم عملیات خود را آغاز کردند و این مرحله این بود که عناصر گروه را به خود مشغول و طرحهای فاسد خود را اجرا کردند و در نتیجه «نسلی به وجود آمد که اصول توحید و جهاد را نمیدانست». پس از آن جاسوسهایی که به جایگاه والا رسیده بودند، معارضان را از بین میبردند و مناصب را به نزدیکان خود اختصاص میداند.


التمیمی با تأکید بر اینکه القاعده تصمیم گرفت که در میان داعش نفوذ کند، تصریح کرد که این گروه برخی از افراد برجسته خود را به میان داعش اعزام کرد ولی موفق به نفوذ نشدند. چرا که «ابوبکر البغدادی» سرکرده اصلی داعش، از اشتباهات سایر گروهها و خیانتها درس گرفته بود. از این روی، به محض اعلام بیعت «جند الخلافه» یمن با داعش، طرحهای برای خاموش کردن این گروه آغاز شد.


به گفته وی، القاعده تا حدودی در یمن توانسته است در میان عناصر داعش شکاف ایجاد کند و احتمال دارد که این دو گروه با هم وارد نبرد شوند. در واقع القاعده از طرق جاسوسهای خود توانست در میان داعش تفرقه بیاندازد و نقشه های خود را عملی کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ممنوعیت پروازهای اولین شرکت هوایی اسلامی مالزی

از حکومت مستقل فلسطینی با پایتختی قدس شرقی حمایت م

زن اسلام ستیز سوئدی به حبس محکوم شد

تاج محل رنگ عوض می‌کند

ترامپ با ارزیابی نتایج اولیه مذاکرات، آن را «خیلی

خوش‌بینی ترکمان ها نسبت به تصدی منصب وزارت صنایع ع

ا

برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس برای مق

ترامپ وزیرسابق خارجه این کشور را کودن و تنبل خطاب

خواهر عامل ترور سفیر روسیه: دانشکده پلیس آنکارا بر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات