b_300_300_16777215_10_images_742042_105454.jpg

اساس نیوز :وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه ایی اعلام کرد محاصره و تلاش برای انزوای قطر یک پیام دارد و آن این است که کاسه صبر ما لبریز شده است.

به گزارش مهر، وزارت خارجه عربستان در صفحه خود در توییتر بیانیه ای را منتشر کرده که علاوه بر متهم کردن قطر به حمایت از افراط گرایی و تروریسم اعلام کرده که انزوا و محاصره قطر حامل یک پیام بود که کاسه صبر ما لبریز شده و این کشور نمی تواند سیاست های فعلی خود را ادامه بدهد.

عربستان در این بیانیه اعلام کرد: با حمایت های قطر از تروریسم و افراط گرایی که امنیت ما و امنیت منطقه را به خطر می اندازد مخالف هستیم.

ریاض همچنین قطر را به بدعهدی متهم کرده و گفته دوحه به هیچکدام از تعهدات خود برای توقف حمایت مالی از تروریسم و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر  عمل نکرده و همه تلاش ها با این کشور به بن بست رسیده است که آخرین مورد آن در سال های 2013 و 2014 رخ داد.

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بعد از قطع روابط خود با قطر فهرستی از مطالبات خود را در 13 بند به قطر ارائه داده اند که با مخالفت این کشور مواجه شده است، عربستان، امارات، مصر و بحرین اعلام کرده بودند اگر در مهلت 10 روزه دوحه تمام شروط کشورهای عربی را بپذیرد این کشورها حاضر خواهند شد تا محاصره قطر را به پایان رسانده و روابط با دوحه را از سر بگیرند.

مطالب مرتبط:

رآکتور اتمی عربستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

ا

زیر دریایی هسته ای بریتانیا به خلیج فارس اعزام می

پنتاگون خبر دستگیری بغدادی را تکذیب کرد

انسان با ایمان آرزوی طول عمر با عزت هم برای خود و

عملیات آزادسازی موصل؛ کودکان و غیرنظامیان سپر انسا

 

موانع تشکیل مؤسسه اسلام شناسی در دانشگاه برلین

تلاش مسلمانان «مانیتوبا» برای مقابله با تعصب و نفر

شاهزاده ترکی بن عبدالعزیز برادر پادشاه عربستان درگ

ا

بررسی حق استفاده رئیس‌جمهور آمریکا از سلاح هسته‌ای

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات