b_300_300_16777215_10_images_88803535_101642933cefcd.jpg

اساس نیوز: سازمان عفو بین الملل، با خطرناک و تبعیض آمیز خواندن فرمان منع ورود شهروندان شش کشور مسلمان به خاک آمریکا خواستار تلاش مردمی و مداخله کنگره آمریکا برای لغو این فرمان شد.این نهاد بین المللی حقوق بشری، با انتشار بیانیه ای در تارنمای رسمی خود، از رئیس جمهوری آمریکا به دلیل سیاست های تبعیض آمیز علیه مسلمانان انتقاد کرد و از مردم آمریکا خواست با تمام ابزارهای قانونی در دسترس، اعم از مکاتبه با نمایندگان کنگره و تظاهرات، به جنگ این فرمان تبعیض آمیز و نژادپرستانه بروند.

بیاینه عفو بین الملل تاکید می کند، هدف این سیاست ها به روشنی، منع ورود افراد نه بر اساس کاری که انجام داده اند، بلکه بر اساس این است که از کجا هستند. این (سیاست) تبعیض آمیز و خطرناک است.

در این بیانیه تصریح شده است که با موافقت دیوان عالی آمریکا با اجرای موقت فرمان ترامپ، مبارزه جدی علیه این سیاست تبعیض آمیز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

بیانیه عفو بین الملل می افزاید: ما از هزاران نفر خواسته ایم که با اعضای کنگره تماس گرفته و از آنها بخواهند فرمان منع را متوقف کنند.

این بیانیه همچنین شهروندان آمریکا را به فرستادن ایمیل و تلفن به دفتر نمایندگان کنگره تشویق کرده و از آنها می خواهد که در راهپیمایی علیه فرمان منع سفر مسلمانان و پناهجویان مشارکت فعال داشته باشند.

از آغاز ریاست جمهوری ترامپ، تهدید و سختگیری علیه ورود مهاجران و مسافران بین المللی، بویژه مسلمانان و لاتین تبارها در این کشور افزایش پیدا کرده است که با اعتراض های مردمی زیادی همراه شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

هزاران کودک سوری برای زنده ماندن به خوردن برگ درخت

اعتراض مردم امریکا به سیاست‌های چین علیه مسلمانان

شاخه فیلیپینی داعش، گروگان کانادایی خود را اعدام ک

داعش وارد غزه شده است؟

سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان کشته شد

حاج ملا عبدالله : خطر وهابیت دنیای اسلام را تهدید

 

هلال احمر ایران: کمک‌های مردم به سیل‌زدگان رکورد ز

صدها پناهجو درسواحل لیبی غرق شدند

سنای آمریکا به اتفاق آرا ولیعهد عربستان را مسئول ق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات