b_0_0_0_10_images_d1443bc69c924d6e9e5c092eb7598534.jpg

اساس نیوز: یک مسئول سابق آمریکایی اعلام کرد اگر عربستان تصمیم بگیرد از قدرت نظامی علیه قطر استفاده کند، چند کشور برای دفاع از دوحه وارد میدان خواهند شد.


اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، جیمز جفری، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا و سفیر سابق این کشور در ترکیه و عراق ضمن هشدار به ریاض اعلام کرد اگر سعودی‌ها یک تانک به طرف قطر بفرستند، در مدت چند روز هواپیماهای ایرانی و ترکیه‌ای و شاید روسی در خاک قطر مستقر خواهند شد.


جفری در گفتگو با شبکۀ آمریکایی «الحره» گفت: با حرکت نخستین تانک عربستان سعودی به طرف قطر، جنگنده‌های ترکیه‌ای و ایرانی به پرواز درخواهند آمد و ممکن است ائتلاف خطرناک نظامی در منطقه شکل بگیرد.


وی درباره احتمال اقدام نظامی عربستان و امارات علیه قطر گفت: اگر عربستان برای دخالت نظامی در قطر تلاش کند، ممکن است زمینه دخالت گسترده نظامی از طرف ترکیه، ایران و روسیه در منطقه  خلیج فارس فراهم شود. اگر سعودی‌ها یک دستگاه تانک به طرف مرزها بفرستند، هواپیماهای ایرانی و ترکیه و شاید روسی در خاک قطر مستقر خواهند شد.


b_0_0_0_10_images_8754210.jpg جفری در پاسخ به سوالی درباره نقش طرف‌های خارجی در اوضاع سوریه هم گفت: به اعتقاد من، شاهد کشمکش بر سر تقسیم نفوذ بین قدرت‌های خارجی تاثیرگذار در سوریه هستیم. من اطمینان ندارم که همه در دولت آمریکا از این مسئله آگاهی داشته باشند. افرادی هستند که همچنان خواهان تمرکز بر مبارزه با داعش هستند اما به اعتقاد من این مسئله یک موضوع تاکتیکی است.


 سوال پیچیده‌تر مربوط به آینده سوریه و نقش ایران و روسیه در آن است. آمریکا باید به دنبال این مسئله باشد که چگونه می‌تواند پس از شکست داعش با توجه به حضور گسترده نیروهایی از ایران و روسیه در این منطقه ایفای نقش کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مردم فلسطین به اتهام داشتن پرچم این کشور بازداشت م

ا

یک آمریکایی به اتهام تهدید به کشتن مسلمانان بازداش

ا

وقتی قبر را باز کرد از ترس فرار کرد!!!

فرار داعشی‌ها به دلیل کاهش دستمزد!

کشورهای اروپایی ، فلسطین را به عنوان کشور به رسمیت

هنگام تشیع جنازه بود که این نوجوان زنده شد

قره جه طیار: توضیحات رئیس مجلس در مورد دلایل عدم د

۲۷ مدرسه در انگلیس به علت تهدید بمب‌گذاری تخلیه شد

اظهارات کریمی قدوسی خلاف امنیت ملی تشخیص داده شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز