b_0_0_0_10_images_30200_760.jpg

اساس نیوز: آنکارا کشتی حامل کمک های غذایی و گروه کوچکی از نظامیان و خودروهای زرهی را نیز به این کشور اعزام کرد. در همین حال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با سران عربستان سعودی درمورد آرام کردن تنش ها در منطقه گفتگو کرد.


ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد پنج دستگاه خودرو زرهی و 23 نیروی نظامی به عنوان بخشی از برنامه ها برای استقرار نیروهای جدید در قطر، وارد دوحه شدند. در این بیانیه آمده این اقدام در چارچوب اقدامات قانونی در زمینه آموزش و همکاری نظامی بین دو کشور انجام شده است.


روزنامه حریت نوشت حدود 88 نظامی ترکیه ای پیشتر در قطر مستقر شده اند و پیش بینی می شود پس از عید فطر نیروهای ترکیه ای و قطری تمرین نظامی مشترکی را برگزار کنند. تعداد نظامیان ترکیه ای که به این کشور حوزه خلیج فارس اعزام می شوند سرانجام به هزار نفر خواهد رسید.


کشتی ترکیه ای حامل حدود چهار هزار تُن مواد غذایی، میوه و سبزیجات روز پنج‌شنبه (دیروز) از بندری در استان ازمیر در غرب ترکیه عازم قطر شد. این خبرگزاری اعلام کرد پیش بینی می شود این کشتی ترکیه ای ظرف حدود 10 روز دیگر وارد دوحه شود.


اگرچه ترکیه 105 هواپیمای باری تدارکات برای قطر فرستاده است؛ اما وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرد ارسال کمک از طریق آسمان ادامه نخواهد یافت. سخنگوی اردوغان گفت ترکیه سعی ندارد از طریق حمایت از قطر، دیگران را تهدید کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

پیام وداع خلیفه داعش

واشنگتن سومین ناو هواپیمابر را هم به آب‌های نزدیک

داعش 45اسیر عراقی را درشهر حویجه اعدام کرد

واکنش روحانیان مسیحی به لایحه تملک اموال کلیساها د

احتمال ارتباط ترور کندی با سوء قصد به جان کاسترو د

مشت آهنین نخست وزیرعراق به وزارتخانه ها خورد!

اخراج معلم مسیحی بدلیل داشتن حجاب

حضور امام جمعه پاوه در راهپیمایی روز جهانی قدس

110 نفر در یکی از روستاهای کشور غنا مسلمان شدند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات