b_0_0_0_10_images_30200_760.jpg

اساس نیوز: آنکارا کشتی حامل کمک های غذایی و گروه کوچکی از نظامیان و خودروهای زرهی را نیز به این کشور اعزام کرد. در همین حال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با سران عربستان سعودی درمورد آرام کردن تنش ها در منطقه گفتگو کرد.


ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد پنج دستگاه خودرو زرهی و 23 نیروی نظامی به عنوان بخشی از برنامه ها برای استقرار نیروهای جدید در قطر، وارد دوحه شدند. در این بیانیه آمده این اقدام در چارچوب اقدامات قانونی در زمینه آموزش و همکاری نظامی بین دو کشور انجام شده است.


روزنامه حریت نوشت حدود 88 نظامی ترکیه ای پیشتر در قطر مستقر شده اند و پیش بینی می شود پس از عید فطر نیروهای ترکیه ای و قطری تمرین نظامی مشترکی را برگزار کنند. تعداد نظامیان ترکیه ای که به این کشور حوزه خلیج فارس اعزام می شوند سرانجام به هزار نفر خواهد رسید.


کشتی ترکیه ای حامل حدود چهار هزار تُن مواد غذایی، میوه و سبزیجات روز پنج‌شنبه (دیروز) از بندری در استان ازمیر در غرب ترکیه عازم قطر شد. این خبرگزاری اعلام کرد پیش بینی می شود این کشتی ترکیه ای ظرف حدود 10 روز دیگر وارد دوحه شود.


اگرچه ترکیه 105 هواپیمای باری تدارکات برای قطر فرستاده است؛ اما وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرد ارسال کمک از طریق آسمان ادامه نخواهد یافت. سخنگوی اردوغان گفت ترکیه سعی ندارد از طریق حمایت از قطر، دیگران را تهدید کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

انفجار در پارلمان افغانستان/ طالبان مسوولیت حمله ر

یهودی سازی قدس بر دیوار سازمان ملل

 

حضور نیروهای پ.ک.ک در پنجوین اقلیم کردستان (نزدیک

ا

اندونزی در انتظار سياست های ترامپ

ا

توطئه 3 نفردر امریکا برای بمب گذاری در مسجد

هزاران عراقی در بغداد تظاهرات کردند

رئیس جبهه ترکمانی عراق: کردها ضررمند اصلی همه‌پرسی

دستگیری سرکرده داعش در تونس

ا

حمله به مواضع داعش باعث افزایش نگرانی مالزی شد

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز