b_0_0_0_10_images_2322570.jpg

اساس نیوز: پس از قرن ها دانشمندان، سرانجام توانستند راز سونامی بزرگ ژاپن در سال 1586 را کشف کردند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از  اسپوتنیک ، سونامی ژاپن، که در سال 1586 سواحل سانریکو را درنوردید، قرن هاست که به صورت معمایی برای دانشمندان باقی مانده است و با وجود آن که دانشمندان اطمینان دارند که این سونامی، حاصل زلزله ای قوی بوده است، در تعیین کانون زلزله مستأصل مانده اند.

در آخرین پژوهش های صورت گرفته در این خصوص، شماری از دانشمندان که تحت نظر "ریت بتلر" دانشمند دانشگاه اوهایوی آمریکا فعالیت می کنند، در مصاحبه ای که در وبگاه "Phys.орг" منتشر شد، آمده است: "در گذشته، بسیاری، بر این باور بودند فاجعه ای که احل سانریکو را درنوردید، به زلزلۀ شدیدی که منطقه پرو را تکان داد مرتبط بود، به ویژه که این زلزله، سونامی بزرگی در پرو نیز ایجاد کرد، اما نمونه های مرجان و رسوباتی که پس از فاجعه در سواحل سانریکو دیده شد، این فرضیه را باطل می کند. از آن گذشته، قدرت زلزله پرو به حدی نبود که تاثیر آن تا جزایر ژاپن برسد".

در ادامۀ این مصاحبه آمده است: "پس از پژوهش های زیاد در خصوص این موضوع، به نتایجی در این زمینه دست یافتیم که نشان می دهد این فاجعه، بر اثر زلزله ای شدید که در منطقه جزایر الوشیان در نزدیکی آلاسکا رخ داده است، اتفاق افتاد. بر اساس اطلاعات موجود، بزرگی این زلزله 9.25 درجه در مقیاس ریشتر بود".

این دانشمندان تاکید کردند مطالعات صورت گرفته در خصوص این نوع از بلایای طبیعی و اطلاعات به دست آمده از آن، به آن ها کمک خواهد کرد جزیره هایی که بیش از سایر مناطق در "کمبربند آتشِ اقیانوس آرام" در معرض سونامی هستند را شناسایی کنند.

منطقه کمربند آتش، بخشی از سواحل اقیانوس آرام است که در آن جزیره هایی زلزله خیز و آتشفشانی وجود دارد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

امام جماعت هلند:بعضی از مردم غرب الله اکبر را با ت

 

ترکیه: از جمهوری آذربایجان حمایت می‌کنیم

مسلمانان زکات خود را به پناهجویان بدهند

امام جمعه اهل سنت صادقیه تهران : وجود انسان عرصه ت

قوی‌ترین جن ها در عربستان هستند

شکایت ستاره فیلم های مستهجن از ترامپ

برگزاری دادگاه «مارین لوپن» به اتهام توهین به مسلم

ماموستا عزیزی: نباید به دلایل نامناسب جوانان را از

تکذیب خبر حمله موشکی انصار الله یمن به ابوظبی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات