b_0_0_0_10_images_IMAGE636324248158159937.jpg

اساس نیوز: آمریکا با استفاده از هلیکوپترهای آپاچی و توپ خانه نیروهای کرد-عرب را در عملیات آزادسازی رقه همراهی می کند.


روز گذشته عملیات آزادسازی رقه با شرکت نیروهای سوریه دموکراتیک که بیشتر آنها کرد هستند، آغاز شد. بنا بر گزارش سی ان ان، حدود 50 هزار نفر از نیروهای ypg و نیروهای عرب سوریه در این عملیات شرکت دارند. نیروهای مذکور در روز اول علیات وارد بخشهایی از شهر شده اند.

یک مقام آمریکایی به تلویزیون راشا تودی گفته است آمریکا با استفاده از هلیکوپترهای آپاچی نیروهای سوریه دموکراتیک را در این عملیات حمایت می کند.

اریک پی هون از سخنگوهای وزارت دفاع آمریکا به راشا تودی گفت: آمریکا از هلیکوپترهای آپاچی AH-64 برای پشتیبانی از نیروهای ویژه این کشور و نیروهای سوریه دموکراتیک در عملیات آزادسازی رقه استفاده می کند.

جف دیویس سخنگوی پنتاگون هم گفت: توپ های هویتزر نیروی دریایی آمریکا نقش مهمی در حمایت زمینی از نیروها در این عملیات دارند.

پی هون از بیان جزئیات درباره تعداد هلیکوپترها، نیروهای ویژه و تجهیزات سنگین مانند توپ های هویتزر خودداری کرده است زیرا به گفته وی حضور آمریکا در سوریه محدود است و نمی خواهد داعش از قابلیت ها مطلع شود.

به گفته استفان تاونسند فرمانده نیروهای مشترک عملیاتی آمریکا ، این کشور از جنگنده های خود که در ناو جروج بوش در شرق دریای مدیترانه مستقر هستند برای بمباران مواضع داعش در رقه استفاده می کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

شرایط زندگی در قلمرو داعش

ز

افتتاح فاز نخست حوزه علمیه خواهران اهل سنت آق قلا

پیشروی نیروهای عراقی در الشرقاط و آزادسازی قلعه آش

ا

یازده ماه حبس برای دو کاریکاتوریست ترکیه

زنی که مورد آزار جنسی ترامپ قرار گرفته بود از او ش

یک سال زندان برای کتک زدن توله سگ

عالم افغان: مسلمانان باید علیه فتنه کفار متحد شوند

برگزاری مراسم مولودخوانی در مدرسه ربانیه چنارلی /

افتتاح اوّلین هتل حلال در تایلند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز