b_0_0_0_10_images_8254783171646714.jpg

اساس نیوز: رئیس جمهوری فیلیپین و فرماندهان ارتش اعلام کردند تروریست های وابسته به گروه 'مائوته' حدود 260 نفر هستند که با داعش بیعت کرده اند.رئیس جمهوری فیلیپین همچنین اعلام کرده است مجرمان محلی نیز از گروه مائوته در شهر 'مراوی' حمایت می کنند.

این درگیری ها تاکنون براساس گزارش هایی که تارنمای روزنامه 'فیل استار' روز دوشنبه منتشر کرد دستکم 100 کشته در پی داشته و بیش از 100 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

کشته شدن 19 شهروند فیلیپینی در درگیری بین نیروهای دولتی با تروریست های 'مائوته' در شهر 'مراوی' که روز یکشنبه ادامه داشت باعث شد تعداد کشته شدگان این درگیری ها به حدود 100 نفر افزایش یابد که از این تعداد 13 سرباز، دو نیروی پلیس و بقیه تروریست های مائوته هستند.


بیش از 80 درصد از جمعیت 200 هزار نفری شهر 'مراوی' که مسلمان هستند تاکنون مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند و با توجه به تداوم بحران این شهر مشخص نیست تا چه زمانی این افراد نمی توانند به خانه و کاشانه خود بازگردند.

برخی گزارش ها نشان می دهد روز یکشنبه جسد هشت نفر در کنار یک جاده در حومه شهر 'مراوی' دیده شده است و ساکنان این شهر آنها را کارمندان یک آسیاب برنج و یک کالج پزشکی معرفی کرده اند.

مسلمانان این شهر همچنین 39 مسیحی را که در درگیری بین نظامیان دولت فیلیپین و تروریست های مائوته گرفتار شده بودند، نجات دادند.

این درگیری ها تهدیداتی نیز در مرزهای فیلیپین به وجود آورده است، اما تداوم درگیری ها این نگرانی را نیز به وجود آورده است که برخی گروه های تروریستی از سایر کشورهای منطقه خود را به 'مراوی' برسانند تا از شرایط بوجود آمده در این ناحیه به عنوان فرصتی جهت آموزش خود استفاده کنند.

نزدیکی اندونزی به شهر 'مراوی' باعث شده تروریست های اندونزیایی بتوانند خود را با یک فاصله پنج ساعته با قایق به این منطقه برسانند و احتمال افزایش یافتن تروریست ها تقویت می شود.

تلاش تروریست های منطقه برای پیوستن به گروه  داعش در سوریه و عراق نیز این احتمال را به وجود آورده که اکنون که بستر درگیری در یکی از شهرهای منطقه ایجاد شده است، برخی از تروریست های منطقه خود را به شهر 'مراوی' برسانند.

نگرانی در خصوص گردهم آمدن تروریست هایی از مالزی، اندونزی و تایلند این احتمال را تقویت کرده شهر 'مراوی' در جنوب فیلیپین به یکی از دژهای داعش در منطقه جنوب شرق آسیا تبدیل شود.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

«حزب نهضت اسلامی تاجیکستان» منحل شد

لقب نیویورک تایمز برای ترامپ

نجیب تون رزاق : دشمن آمریکا، دشمن مالزی است

"داعش به زودی موصل را ترک می‌کند"

 

دختر فلسطینی؛ نماد ایستادگی و مقاومت در حفظ حجاب

مولاناعبدالحمید : از جانب اهل‌سنت از صداوسیما و قو

 

پوتین یک پیشنهاد فوق العاده برای حل مساله هسته ای

نگرانی مفتی تاتارستان ازسخنان وزیر روسی درباره حجا

روسیه: بیش از هزار تروریست در حلب به هلاکت رسیدند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات