b_0_0_0_10_images_159494_383.jpg

اساس نیوز: شورای عالی مفتی های روسیه عالی ترین نهاد مذهبی این کشور که مقر آن در مسکو است، فردا را مصادف با نخستین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.راویل عین الدین رئیس شورای مفتی های روسیه در بیانیه شادباش آغاز ماه مبارک رمضان نوشت: ماه شادی های بزرگ مسلمانان با دلایل زیادی برای برتری آن، آغاز شده است که نخستین دستاورد آن نزدیک شدن بیشتر به خداوند است تا انسان با پرهیزکاری نفس خود را پاک تر کند.

مسلمانان تقریبا در سراسر روسیه بزرگ ترین کشور دنیا با بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع مساحت حضور دارند، اما تمرکز جمعیتی آنها بیشتر در مسکو و شهرهای اطراف، سن پترزبورگ، جمهوری های مسلمان نشین چچن، اینگوش، داغستان، کاباردینو بالکاریا، کاراچایوو چرکس و استان استاوروپول در منطقه قفقاز شمالی و پیرامون آن است.

در منطقه ولگای روسیه نیز جمهوری های تاتارستان و باشقیرستان، چند استان دیگر و آستراخان در مصب ولگا نیز محل زندگی مسلمانان است.

در این ایام، مسلمانان به عنوان پیروان دومین دین بزرگ روسیه در بیش از هفت هزار مسجد بزرگ و کوچک سراسر این کشور با همگرایی در مساجد حضور می یابند.

افزون بر مسلمانان روس، شمار زیادی از اتباع کشورهای اسلامی آسیای میانه یا جمهوری های شوروی پیش از فروپاشی سال 1991 در سراسر روسیه زندگی می کنند.

همچنین ماه مبارک رمضان فرصتی است تا مسلمانان روسیه با برگزاری مراسم و آداب ویژه ماه روزه داری در مساجد، زمینه ای را برای پیروان دیگر ادیان و مذاهب در این کشور با حدود 147 میلیون نفر جمعیت فراهم کنند، تا با فرهنگ و ویژگی های دین اسلام بیشتر آشنا شوند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مولانا گرگیج خواستار برخورد قاطع با پیمانکاران خاط

می توان سلفی بود؛ وهابی یا صوفی هم بود!

امامان جمائت انگلیس برای آشنایی با ماهیت داعش به ع

ورود یک ناوشکن آمریکایی در دریای چین جنوبی

خطرات صدور فتوا

هشدار فتح الله گولن دربارۀ احتمال قتل سیاستمداران

ا

نیکی هیلی اعضای سازمان ملل را درباره رأی فلسطین ته

جهان اسلام و فتنه های عصر حاضر

ساخت ۱۴ هزار پناهگاه برای مسلمانان روهینگیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز