b_0_0_0_10_images_8254432371640230.jpg

اساس نیوز: 'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی عصر چهارشنبه اعلام کرد که مقامات این کشور با هر گروهی که تهدیدکننده سنت تکثرگرایی (پلورالیسم) و اسلامه میانه رو در این کشور باشد، برخورد می کند.تنش های سیاسی و مذهبی اندونزی در 6 ماه گذشته با اعتراضات علیه فرماندار مسیحی و از نژاد چینی جاکارتا افزایش یافته است.

'باسوکی تجاهاجا پورناما' فرماندار چینی تبار مسیحی مذهب جاکارتا بود که به دلیل آنچه اهانت به قرآن نامیده می شود، هدف اعتراضات گروه های اسلامی این کشور قرار گرفت و ماه گذشته در نهایت ضمن از دست دادن کرسی فرمانداری شهر جاکارتا به دو سال زندان محکوم شد.

گروه های اسلام گرای اندونزی که در دوران حکومت 'سوهارتو' فرصت چندانی برای فعالیت نداشتند، در سال های گذشته به مجال بیشتری برای فعالیت های خود دست یافته اند.

'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی گفت که هیچ واژه ای جز 'مجازات' و 'برخورد' برای توصیف چگونگی مواجهه با گروه هایی که ثبات دولت را تهدید می کنند، وجود ندارد.


وی تاکید کرد: این یک موضوع خیلی پایه ای است 'یک جمهوری متحد اندونزی براساس قانون اساسی سال 1945 و اتحاد در تنوع. اگر هر فردی به دنبال تغییر این موضوعات باشد، واژه دیگری (برای برخورد با آنها) وجود ندارد.

رئیس جمهوری اندونزی در سخنان خود به گروه خاصی اشاره نکرد، اما مقامات رسمی این کشور ماه جاری اعلام کردند 'حزب التحریر' اندونزی که خواستار حکومت براساس قانون اسلامی شده بود، به دلیل اینکه خواستار تخریب نظام سکولار است، منحل می شود.

حزب التحریر اندونزی در واکنش به این اقدام از دولت خواست این گروه را منحل نسازد، زیرا هر شهروند قصد سازماندهی و ارائه آموزه های اسلامی را دارد.

'انجمن مدافعان اسلامی' اندونزی گروه دیگری است که در انتخابات فرمانداری شهر جاکارتا بیش از پیش موقعیت خود را تقویت کرد و در بسیج صدها هزار نفر از مسلمانان اندونزی علیه فرماندار شهر جاکارتا نقش مهمی ایفا کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ماموستا احسن میرزایی:عدم تحمل دیدگاه دگراندیشان عا

جذب گردشگران مسلمان به وسیله تکنولوژی های روز دنیا

مولوی مقدسی : کفار و بیگانگان بازیگردان اصلی منازع

عالم دینی و اخلاص در عمل

طرح داعش برای منفجر کردن هواپیما

قرآن و حدیث می خوانیم چه لزومی دارد از مجتهدین تقل

اعلان جنگ سه کمپانی فیس‌بوک، مایکروسافت و اپل علیه

گزارش تکان دهنده از آزار و اذیت زنان در قزاقستان

زنان روسی در جستجوی دخترانشان در صفوف داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات