b_0_0_0_10_images_IMG07041992.jpg

به گزارش اساس نیوز به نقل از cbc، مسلمانان و کاتولیک‌های شهر کبک در کانادا جمعه هفته آینده به مناسبت یابود قربانیان حمله تروریستی به مسجد کبک در یکی از کلیساها گردهم جمع می‌شوند.


برگزارکنندگان این مراسم میان ادیانی امیدوارند این جشن درک متقابل و صلح را به جامعه بازگرداند. این بزرگداشت میان ادیانی در ساعت 7 شب جمعه در کلیسای سنت رودریگو برگزار خواهد شد.


سخنرانان اصلی این مراسم را ابوالازهر از سوی جامعه مسلمانان و کشیش راجر لابی از سوی جامعه مسیحیان تشکیل می‌دهند. نماز و دعای هر دو گروه مسیحی و مسلمان در این مراسم به اجرا گذاشته شده و آیاتی از قرآن مجید و انجیل نیز قرائت خواهند شد.


کشیش راجر لابی در این باره گفت: این نخستین باری است که یک مراسم میان ادیانی در کلیسای ما برگزار می‌شود. و ما امیدواریم این بزرگداشت سوءبرداشت‌ها و پیش داوری‌ها را بشکند.


وی افزود: این راهی بود تا از طریق آن با تعصبات بجنگیم، دیوارها را پایین آورده، گفتمان برقرار کرده و دست برادری به هم بدهیم. ما همه در یک کشور و یک استان زندگی می‌کنیم، بنابراین باید رابطه‌ای دوستان میان ما برقرار شود.


b_0_0_0_10_images_IMG07044262.jpg  احمد غندوری که دوستان خود را در فاجعه تیراندازی مسجد کبک از دست داده امیدوار است این مراسم مردم را به همدیگر نزدیکتر سازد.


وی در این باره گفت: ما می‌خواهیم فصل جدیدی را با خانواده‌هایمان و اعضای جامعه مسیحیت در کلیسا آغاز کنیم و روابط جدیدی میان مسلمانان و مسیحیان بسازیم. ما امیدواریم خانواده‌های قربانیان بتوانند شروع تازه‌ای داشته باشند.


هر گروه همچنین اعلام کردند که برگزاری مراسم برای حمایت از خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی مسجد کبک و برقراری رابطه میان دین و اجتماع از ضرورت بالایی برخوردار است.


در حادثه تیراندازی تروریستی در مسجد کبک که در  29 ژانویه 2017 رخ داد، 6 نمازگزار به شهادت رسیده و 19 تن دیگر نیز مجروح شدند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حمله مسلحانه در لاس وگاس آمریکا شمار زیادی مجروح ب

شیخ محمد ایمان زاده: همه کسانی که پرچم اسلام را به

فعال عربستانی در معرض شلاق خوردن دوباره

ا

جایزه نفرات برترمسابقات قرآنی دریمن ،کلاشینکف ، کُ

همه‌پرسی اقلیم کُرد در موعد مقرر انجام می‌شود

بیشترین میزان اسلام هراسی کانادا در کبک

مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرد: حمله به ایران بدو

ارتش ترکیه 42 عضو داعش را به هلاکت رساند

فراخوان تمام نیروهای هوایی ارتش هندوستان برای جنگ

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات