b_300_300_16777215_10_images_zakar_naik3.jpg

اساس نیوز: پس از اختلافاتی که بر سر ایده ی برپایی خلافت اسلامی در کشمیر میان سران گروه حزب المجاهدین و ذاکر موسی فرمانده نظامی این گروه پدید آمد و در نهایت منجر به جدایی موسی از حزب المجاهدین گردید، گروه های القاعده شبه قاره و طالبان پاکستان از ذاکر موسی اعلام حمایت کردند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دیلی نیوز هند،گروه القاعده شبه قاره در آخرین نسخه مجله ی اردو زبان "نوای افغان جهاد" با منعکس کردن تحولات اخیر کشمیر و ستایش از ذاکر موسی و شعار "یا شهادت یا شریعت" وی نوشت، رهبران جدایی طلب کشمیر به دستور پاکستان، انتشار هرگونه خبری در ارتباط با ذاکر موسی را تحریم کرده اند؛ این برادر مجاهد کشمیری اذعان داشته است که هدف از مبارزه ی کشمیر باید تنها برای برپایی شریعت باشد و نه برای برآوردن منافع گروه های تروریستی و یا کشوری مانند پاکستان که خود یک دولت غیر اسلامی می باشد.

همچنین حاجی منصور محسود، یکی از رهبران تحریک طالبان پاکستان نیز با انتشار بیانیه ای رویکرد ایدئولوژیک ذاکر موسی را ستود و عزم وی برای آزادسازی کشمیر از سلطه رهبران خائن پاکستانی را تحسین نمود.
وی همچنین خاطر نشان ساخت که تحولات اخیر کشمیر از موفقیت برنامه های عاصم عمر و رهبران القاعده شبه قاره در مورد کشمیر حکایت دارد و نشان می دهد تفکر آن ها در خصوص کشمیر در مسیر صحیحی هدایت شده و نتایج پربار آن اکنون در حال پدیدار شدن است.

ذاکر موسی همچنین با انتشار سومین پیام صوتی خود طی روزهای اخیر، بار دیگر با تکرار شعار "یا شهادت یا شریعت"، هرگونه ادعایی در خصوص پیوستن به گروه های شبه نظامی و یا دستور گرفتن از رهبران تروریستی مستقر در پاکستان را رد نمود.

 وی همچنین از گروه القاعده بابت انتشار مطلبی در خصوص خود قدردانی نمود و اذعان داشت، تا زمانی که راه ما یکی باشد من نیز با آن ها خواهم بود.


موسی همچنین خاطر نشان ساخت که هیچگونه اختلافی میان جناح های مختلف شبه نظامی کشمیر وجود ندارد و همه آن ها بر پایه ی شعار "یا شهادت یا شریعت" و به صورت متحد با یکدیگر به فعالیت خود ادامه می دهند.


وی سپس با تاکید بر اینکه به هیچ گروه شبه نظامی جدیدی ملحق نشده است اظهار داشت: "ما همگی یک گروه هستیم که بدون هیچ نامی تنها تحت پرچم توحید به مبارزه می پردازیم". موسی سپس در واکنش به اظهارات دو گروه "طالبان کشمیر" و "حرکت المجاهدین" که مدعی پیوستن موسی به سازمان خود شده بودند اظهار داشت: "من هیچگاه از افرادی که در خانه های خود می نشینند و با نظام طاغوت همکار می کنند، دستور نمی گیرم، بلکه تنها خدا برای من کافیست".

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

نخستین پیام ویدئویی ابوبکر البغدادی: داعش انتقام ک

«احمد حسین»تبعه سومالی بعنوان اولین وزیر مسلمان کا

ا

اجرای قوانین ممنوعیت توهین به مقدسات دینی در فضای

پسر نتانیاهو:اعراب باید از سرزمین اسرائیل اخراج شو

آشوری های عراق برای نخستین بار از سوی نیروهای ائتل

10 کشور ثروتمند و فقیر جهان از نظر موسسه لگاتوم

ا

اقدام مشترک پیروان ادیان مختلف برای یاری نیازمندان

دکتر عطایی :همسویی افکار افراطی با منافع قدرت های

پوتین پروتکل استقرار نیروی هوایی روسیه در سوریه را

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات