b_0_0_0_10_images_tagreuterscom2017binary_LYNXMPED3809VBASEIMAGE.jpg

اساس نیوز: بحث ورود دانشجویان مسیحی به دانشگاه الازهر و اتمام تحصیل در دانشکده های مختلف این دانشگاه اسلامی، مشروط به وجوب حفظ قرآن برای این گروه از داوطلبان در جامعه مصر جنجال آفرین شد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی المصریون، خبر جواز ورود دانشجویان مسیحی به دانشگاه الازهر مشروط به حفظ قرآن برای این گروه از اقلیت جامعه مصر، با واکنش های مختلفی رو به رو شد؛ به گونه ای که برخی با گذاشتن این شرط از سوی دانشگاه موافقت و برخی آن را عاملی برای تنش در جامعه بین مسلمانان و مسیحیان و نیز دخالت در اصول اعتقادی توصیف کردند.

«محمد عبدالرزاق»، استاد شریعت دانشگاه الازهر در این باره گفت: هیچ مانعی برای ورود مسیحیان به دانشگاه الازهر به شرط حفظ قرآن وجود ندارد، این دانشگاه در آموزش دروس شرعی متخصص است و فعالیت های دیگری دارد و در واقع هدف ما در الازهر جمع میان دین و دنیا و تربیت فارغ التحصیلانی متدین ودر عین حال آشنا به علوم دنیوی است.

عبدالرزاق افزود: هیچ قانون صریحی وجود ندارد که تحصیل شهروندان مصری را با توجه به مسئله دین، در الازهر منع کند. همچنین الازهر هیچ شهروند مصری را از ورود به این دانشگاه منع نمی کند بلکه هر دانشگاهی قوانینی دارد که از جمله قوانین الازهر، دارا بودن مدرک دیپلم از دبیرستان الازهر است.

این در حالی است که عبدالمنعم راشد، استاد مطالعات اسلامی با ابراز مخالفت خود با این شرط گفت: این ایده در شرایط کنونی باعث تنش آفرینی در جامعه می شود، به ویژه که این امر غیرممکن است چرا که مسیحیان این ایده را کاملاً رد خواهند کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه کشور در وضعیت کنونی نیازمند تلاش بیشتر برای تحقق وحدت و نه چنددستگی است، باید منافع کشور را بیش از گفتن هر سخنی در نظر بگیریم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

لغو یک کنسرت در هلند به دلیل «تهدید تروریستی»

تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در تاسیسات نفتی ع

مولانا طارق جمیل : فضیلت حضرت حسین (رض)

شورای امنیت خواستار پاسخگویی دولت میانمار در قبال

احتمال صدور مجوز برای برگزاری نمازجمعه اهل سنت شهر

وعده های تازه نفتی و پولی عربستان به مصر

بیش از ۳۵۰ زن ایزدی از دست داعش در فلوجه آزاد شدند

درباره به یک شبهه؛ عزرائیل یا ملک الموت؟

مدارس ابتدایی بریتانیا و موضوع حجاب کودکان دانش آم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز