b_0_0_0_10_images_1396021212301963510703304.jpeg

اساس نیوز: سخنگوی حزب اسلامی افغانستان اعلام کرد روند ادغام ظرفیت‌های این حزب در دولت ادامه دارد اما اعضای این گروه سلاح خود را زمین نخواهند گذاشت.


«قریب الرحمان سعید» سخنگوی حزب اسلامی در واکنش به تحویل تسلیحات این حزب به دولت گفت : افراد حزب اسلامی سلاح خود را زمین نخواهند گذاشت و البته با دولت نیز درگیر نمی‌شوند.


وی تاکید کرد : هیچ تضمینی برای امنیت جانی نیروهای نظامی این حزب وجود ندارد پس این نیروها برای محافظت از جان خود مسلح باقی می‌مانند.


قریب‌الرحمان سعید گفت: «به آنها گفته شده که سلاح‌های خود را نگه دارند، اما در مقابل دولت جنگ نکنند... برای دفاع از جانشان سلاح را باید حفظ کنند... چون کسی امنیت آنها را تضمین نکرده است».


عضو ارشد حزب اسلامی افزود: دولت افغانستان هنوز هم به آزادی زندانیان این حزب متعهد است و مواد توافقنامه به طور کامل اجرا خواهد شد.


«عطامحمدنور» رئیس اجرایی «حزب جمیعت اسلامی» چندی قبل مدعی شده بود که حکومت مرکزی در میان نیروهای حزب اسلامی در ولایت‌های شمالی سلاح و تجهیزات نظامی توزیع کرده است.


از سوی دیگر، «لطیف پدرام» نماینده بدخشان در پارلمان و رئیس حزب کنگره ملی افغانستان نیز اشرف غنی را به تلاش برای سلطه گرایی قومی با مطرح کردن گلبدین حکمتیار در این کشور متهم کرده است.


حزب جمیعت و حزب اسلامی در دوران جهاد و جنگ‌های داخلی به شدت با هم رقابت داشته‌اند.


رئیس جمهور افغانستان همچنان از سوی برخی از نمایندگان مردم، مقامات افغان و احزاب سیاسی متهم به قوم‌گرایی، انحصار قدرت و سرکوب سایر اقوام از جمله قوم تاجیک و ازبک متهم شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

داعش وارد غزه شده است؟

تخریب مساجد تاریخی در باکو

هشدار مشاور ترامپ دربارۀ رشد گروه‌های افراطی

هر سال 43 کیلو طلا از طریق فاضلاب ها دفع می شود

حرف‎های ترامپ علیه مسلمانان از وب سایت او حذف شد

ا

مبنای آزادی فلسطین وحدت امت اسلامی است

هک شدن سایت وزارت خارجه عراق

قزاقستان و اعمال محدودیت تحصیل خارج از کشور برای ج

فواید حفظ نگاه چیست؟

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز