b_0_0_0_10_images_41e1067b0e0d4d9cbe4ac3ac8907cb18.jpg

اساس نیوز: قرارداد خرید سامانۀ دفاع موشکی روسی S-400 توسط ترکیه به مراحل پایانی خود رسیده و انتظار می رود در دیدار قریب الوقوع اردوغان و پوتین نهایی شود.


به گزارش اساس نیوز به نقل از دیلی صباح، مذاکرات ترکیه با روسیه در خصوص خرید سامانۀ دفاع موشکی S-400 در نشست آتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و همتای روس وی ولادیمیر پوتین، که قرار است روز سوم می در شهر سوچی برگزار شود، به سرانجام خواهد رسید.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجۀ ترکیه در این باره گفت ترکیه و روسیه در خصوص خرید این سامانه به توافق رسیده اند و مذاکره دربارۀ مبلغ قرارداد ادامه دارد.

وی گفت: «ما دربارۀ خرید سامانۀ S-400 با روسیه به توافق رسیده ایم. اما مذاکره در مورد تولید مشترک و مبلغ قرارداد ادامه دارد.»

این در حالی است که خرید تسلیحات دفاعی روسی توسط ترکیه به عنوان یکی از اعضای ناتو، موجب نگرانی سایر اعضای این سازمان دربارۀ انطباق و یکپارچه سازی این سامانه با زیرساخت های تسلیحاتی ناتو شده است.

با وجود این، فکری ایشک وزیر دفاع ترکیه توضیح داد که کشورش از سامانۀ موشکی روسی استفاده خواهد کرد. وی گفت: «سامانۀ موشکی روسی S-400 با سامانۀ ناتو یکپارچه سازی نخوهد شد.»

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حرکت عجیب زنان محافظ قذافی در مسکو

بیمه ماهیگیران ژاپنی برای حملات موشکی کره شمالی

آمریکا برای جنگ در خاورمیانه آماده می شود

پاسخ امیر قطر به کشورهای عربی

تکفیر اهل الاهواء از منظر اهل سنت

فلسطین به مرحله آزادسازی نزدیک شده است

جنجال مسلمان شدن هنرپیشه مشهور روس میان کاربران ای

روش فوری قبربرای زنده ها

پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان شاهد انتخابات با "جو

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات