b_0_0_0_10_images_41e1067b0e0d4d9cbe4ac3ac8907cb18.jpg

اساس نیوز: قرارداد خرید سامانۀ دفاع موشکی روسی S-400 توسط ترکیه به مراحل پایانی خود رسیده و انتظار می رود در دیدار قریب الوقوع اردوغان و پوتین نهایی شود.


به گزارش اساس نیوز به نقل از دیلی صباح، مذاکرات ترکیه با روسیه در خصوص خرید سامانۀ دفاع موشکی S-400 در نشست آتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و همتای روس وی ولادیمیر پوتین، که قرار است روز سوم می در شهر سوچی برگزار شود، به سرانجام خواهد رسید.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجۀ ترکیه در این باره گفت ترکیه و روسیه در خصوص خرید این سامانه به توافق رسیده اند و مذاکره دربارۀ مبلغ قرارداد ادامه دارد.

وی گفت: «ما دربارۀ خرید سامانۀ S-400 با روسیه به توافق رسیده ایم. اما مذاکره در مورد تولید مشترک و مبلغ قرارداد ادامه دارد.»

این در حالی است که خرید تسلیحات دفاعی روسی توسط ترکیه به عنوان یکی از اعضای ناتو، موجب نگرانی سایر اعضای این سازمان دربارۀ انطباق و یکپارچه سازی این سامانه با زیرساخت های تسلیحاتی ناتو شده است.

با وجود این، فکری ایشک وزیر دفاع ترکیه توضیح داد که کشورش از سامانۀ موشکی روسی استفاده خواهد کرد. وی گفت: «سامانۀ موشکی روسی S-400 با سامانۀ ناتو یکپارچه سازی نخوهد شد.»

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

وزیر خارجه روسیه : تهدید آمریکا مبنی بر حمله به سو

کانادا 25 هزار پناهجوی سوری را می پذیرد

علاقه بیش از حد به مال و ثروت باعث هلاکت انسان می

رهبر کره شمالی: همه خاک آمریکا در تیررس است

یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

اعزام شبه نظامیان پ.ک.ک به ارمنستان

ا

«طور سینا»؛ مسجدی با چهل‌ستون در اتیوپی

تاکید مولانا عبدالحمید بر «اجرای عدالت»، «رفع تبعی

ولید بن طلال شبکه العرب را تعطیل کرد

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز